Trabzon ve Rize konuşması Yazıcı’yı yedi iddiası

Haber61.Net – Haber Servisi – Rizeli Bakan Hayati Yazıcı’nın görevden alınması ve yeni kabinede görev verilmemesi bölgede derin yankılara neden oldu. Kulislere ise Trabzon konuşması bomba gibi düştü. Trabzon Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için yapıla

Trabzon ve Rize konuşması Yazıcı’yı yedi iddiası

Haber61.Net – Haber Servisi – Rizeli Bakan Hayati Yazıcı’nın görevden alınması ve yeni kabinede görev verilmemesi bölgede derin yankılara neden oldu. Kulislere ise Trabzon konuşması bomba gibi düştü. Trabzon Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için yapılan temayül yoklaması için bölgeye gelen Bakan Yazıcı’nın bu sırada kendisine sorulan 'paralel yapı' sorusuna verdiği cevabın Başbakan Erdoğan'a kadar gittiği ve Başbakanın bundan rahatsız olduğu ifade ediliyor. O konuşması nedeniyle de yeni kabinede görev verilmediği kulislerde yankılanmaya başladı. 

İşte o soruya verdiği cevap;

Yazıcı “Bu topraklarda tek devletin yanında hiçbir zaman paralel diye bir yapı söz konusu değil ama devletin yönetim şeması içerisinde bazı kişilerin paralel uygulamalar içerisine girdiklerini söyleyenler var. Bunlar söylenebilir. Bunların da bir paralel devlet şeklinde değerlendirilmesinin çok gerçekçi olmadığını düşünüyorum. Böyle bir şey olamaz çünkü tek devlet var.”dedi.

 

 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler