Trabzon Uçağı havada arızalandı

Havada arızalanan Trabzon uçağı Ordu-Giresun Havalimanı'na indi.

Gündem 18.03.2019, 19:06
Trabzon Uçağı havada arızalandı

İstanbul-Trabzon seferini yapan Anadolu Jet’e ait yolcu uçağı, flap arızası sebebiyle Trabzon’a inemeyince Ordu-Giresun Havalimanı'na iniş yaptı. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Trabzon’a gitmek üzere havalanan Anadolu Jet’e ait yolcu uçağının Trabzon Havalimanı'na inişi sırasında kanadında daha düşük hızla ve daha kısa sürede inişi sağlayan flap arızası meydana geldi. Bunun üzerine pilot Trabzon Havalimanı'na inmekten vazgeçip pist uzunluğu 500 metre daha uzun olan Ordu-Giresun Havalimanı'na yöneldi. Uçak sorunsuz bir şekilde havalimanına iniş yaparken, yolcular otobüsle Trabzon’a gönderildi. 

Pilotun 2 bin 500 metre uzunluğundaki Trabzon Havalimanı'na inişten vazgeçip, güvenli bulduğu için 3 bin metre pist uzunluğuna sahip Ordu-Giresun Havalimanı'nı tercih ettiği öğrenildi. Uçaktaki arızanın giderilmesine çalışılıyor. 

Yorumlar (4)
ömer 2 yıl önce
pilotu tebrik ediyorum doğru bir karar vermiş.
trabzon da havalimanı sıkıntısı ne zaman giderilecek acaba ?
20 yılda bir otogar yapamadıklarını varsayarsak bir 40 yıla proje yaparlar 50 yıla garanti !
Şehzade. 2 yıl önce
Deniz dolgusu yeni hava alanı şart oldu.Trabzon havalimanının uzama şansı yok.Yetersiz kalıyor.
Xxx 2 yıl önce
Pilotlarimiz ve muhemdislerimiz iyi olsada uçaklar eski....
Ertan61 2 yıl önce
Daha dün yapılan orgi havaalanı bizimkinden daha elverişli, 70 yıldır var olan havalimanı bir türlü bitirilemedi, yer uygun değil yenisi acilen proğrama alınmalı. Hafif raylı sistem, yeni liman, trenyolu bunlar Trabzonun olmazsa olmazları.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@