7m


7m

hyundai

Trabzon'da Kadir Gecesi programına Valilikten soruşturma

Kısıtlamaya rağmen Kadir Gecesi programı düzenleyen müftülüğe Trabzon Valiliği'nden soruşturma.

Gündem 21.05.2020, 21:37 21.05.2020, 21:59
Trabzon'da Kadir Gecesi programına Valilikten soruşturma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs nedeniyle kapalı olan camilerin 29 Mayıs’ta açılacağını ifade etmişti. Ancak, Trabzon Vakfıkebir'de Kadir Gecesi bir camide program düzenlendiği ve programa maskesiz 20’den fazla kişinin katıldığı ortaya çıktı. Katılımcıların çoğunun da müftülük personeli olduğu öğrenildi.

Programı düzenleyenler kaymakamlıktan izin aldığını ileri sürerken, Trabzon Valiliğinin programdan bilgisinin olmadığı ortaya çıktı.

"BUNLAR HABER Mİ? BAŞKA HABER YOK MU?"

Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta ise kendisinden izin alınıp alınmadığı sorusuna sert çıktı. Kaymakam Yakuta, “Bunlar haber mi? Ülkede çok haber var. Kadir gecesi programına müftülük personeli katıldı. Benim haberim yok” diye konuştu.

Bu arada gecenin sosyal medya üzerinden canlı yayınla verildiği ve geceye katılanların tamamına yakınının maske takmadığı görüldü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında ilçe müftüsü başta olmak üzere geceye katılan müftülük personelinin ifadelerinin alınacağı öğrenildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NELER DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte öncelikle valilikler ve müftülükler tarafından belirlenen şartları uygun camilerden başlayarak camilerimizi ibadete açıyoruz. Bir süre camilerimizde sadece öğlen ve ikindi vakitlerinde cemaatle namaz kılınacak, diğer vakitlerde bireysel ibadet uygulaması sürecektir. Tabii ki bu cemaatle namazı yine kurallar içerisinde ifa edeceğiz.” demişti.

Öte yandan, paylaşımı yapan müftülük personelinin sosyal medya hesaplarından fotoğrafların tamamını kaldırdığı da dikkat çekti. (Habertürk - Enis Yıldırım)


Yorumlar (6)
Murathan 2 yıl önce
Valilik bu hassasiyetini lütfen dolmuşlarda, marketlerde,AVMlerde, sokaklarda göstersin.
ZEKERİYA. 2 yıl önce
29 MAYISTA CAMİLERİ AÇACAKSIN ZATEN NEYİN SORUŞTURMASI,,GEÇİN BU İŞLERİ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ..
ERN 2 yıl önce
Arkadaşlar imamı değil kendinizi koruyacaksınız. Nesini anlamıyorsunuz?
Muhalif 2 yıl önce
Bu vip kadir gecesi kutlaması bu AKP lilere serbest siz bilmiyor musunuz? Şimdi kaymakam müftülük çalışanları aynen hiçbirşey olmamış gibi işlerine devam edecekler soruşturma falan fasa fiso
İsmail AKSOY 2 yıl önce
Kendisinden başkasına da zarar verebilecek hareketi mübah gören müzlüman (!) ‘ın vaftizle günahlarından yırtmayı düşünen angut kafadan farkı olmadığını düşünüyorum. Velev ki müftü (!) olsun.
Faruk 2 yıl önce
Camide bulunan herkese en ağır cezanın kesilmesi lazım. Büyük sorumsuzluk.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@