Trabzon'a hakaret eden İlayda Kılıç CHP'den ihraç ediliyor!

Sosyal medyadan terbiye sınırlarını aşarak Trabzon'a hakaret eden CHP'nin Isparta İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlayda Kılınç partiden ihraç ediliyor.

Gündem 26.10.2020, 12:42
Trabzon'a hakaret eden İlayda Kılıç CHP'den ihraç ediliyor!

CHP'nin Isparta İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlayda Kılınç'ın Fenerbahçe-Trabzonspor derbisi öncesi Twitter hesabından yaptığı, Trabzon ve Trabzonsporlulara yönelik hakaret içeren paylaşımı büyük tepki topladı. Kılınç, paylaşımını kaldırarak özür videosu yayınlarken, CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, İlayda Kılınç'ın partiden kesin ihracına yönelik sürecin bugün başlayacağını söyledi.

CHP Isparta İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlayda Kılınç, dün akşam oynanan Fenerbahçe- Trabzonspor derbisi öncesi Twitter'daki 'ilaydaakilinc' adlı hesabından, Trabzon ve Trabzonsporlulara yönelik ağır hakaret içeren paylaşım paylaştı. Kılınç'ın tribünde açılan 'Trabzon şehri yer yüzünden silinsin' yazılı fotoğrafı paylaşarak, 'Yıkılsın Trabzon, enkazını göreyim. Sana şehir diyenin...' şeklinde ifadeler kullandı.

İlayda Kılınç'ın paylaşımı kısa sürede çok sayıda tepki aldı. Bunun üzerine İlayda Kılınç, paylaşımını kaldırdı.

ÖZÜR VİDEOSU YAYINLADI

İlayda Kılınç, büyüyen tepkiler üzerine yine Twitter hesabından özür videosu yayınladı. Özür videosunda, "Tüm Trabzon halkından Trabzonspor camiasından ve Trabzon sevenlerinden çok çok özür diliyorum" diyen Kılınç, "Yapmış olduğum paylaşımın Cumhuriyet Halk Partisi ile hiçbir alakası yoktur. Tamamen benimle alakalıdır. Sorumluluk da sadece ve sadece bana aittir. Taraftarlık duygumun bastırılmasında kendime hakim olamayıp yapmamam gereken bir paylaşım yaptım. Bu paylaşımımdan dolayı gerçekten çok pişmanım. Ve bu pişmanlığımı da tüm kamuoyuna bildirmek isterim. Tüm Trabzon halkından Trabzonspor camiasından ve Trabzon sevenlerinden çok çok özür diliyorum. Bir daha da böyle bir paylaşımın söz konusu olamayacağı konusunda, yaşanmayacağı konusunda söz veriyorum" dedi.

BAŞKAN HALICI: KESİN İHRAÇ EDİYORUZ

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı ise, "İlayda Kılınç isimli kişinin Trabzon ile ilgili yaptığı paylaşımın partimizle yakından uzaktan alakası yoktur. Kendisi hakkında disiplin soruşturması başlatılacaktır. Bugün saat 15.00'te parti disiplin kurulumuz bu gündem maddesiyle toplanacaktır. Kesin ihraç talebiyle disiplin kurulumuza sevk edilecek. CHP Isparta İl Başkanlığı olarak kabul edilemez bu üsluba ilişkin herkesten özür diliyoruz" dedi.

Yorumlar (46)
Amasyali Bordomavi 1 ay önce
Dosta düşmana karşı birlik zamanı bu takim bu şehir dünyada tek amasyada doğdum trabzon sporlu oldum iyi günde kötü günde her zaman kalbimizdesin şanlı Trabzon spor
Emre Çakır 1 ay önce
Adamsın sen
BenDeniz 1 ay önce
Sana helal olsun!!
Gerçek taraftar profili işte bu!!
Heryer terabzon 1 ay önce
Yani sana ne deyim
Edepsiz ahlaksiz kadin
Chp li yoneticilerr rakiyi biraz az verin buna
Efcan 1 ay önce
Fatma ablamı Kazdırdınız. Nasıl bulduysa Akepeli içen bir kaç kişi buldu !!!! ve bunu değerlendirecek.
Fatma 1 ay önce
CHP'liler mi içiyor sanıyorsun bir tek? Gel sana Trabzon akape yöneticilerinin hangi yaylalarda nasıl içtiklerini göstereyim. Boş yorum yapma kardeş.
HA_61_A 1 ay önce
Trabzon lu bir erkekten kesin kuyruk acısı var
HA_61_A 1 ay önce
Fatih Sağlam sanırım senin de var...
Fatih sağlam 1 ay önce
Terbiyesiz şimdi bu bayanla aynı duruma düştün
OFLU TÜRK 1 ay önce
NEDEN ISPARTAYI TUTMUYORSUNDA FB YE YALAKALIK YAPIYORSUN KENDİ İLİNİN TAKIMI YOKMU TRABZONU SADECE SEN DEĞİL BİR ÇOK İNSAN KISKANIYOR
Taraftar 1 ay önce
Her trabzonu tutan trabzonlumu mesela komşum hem trabzonu hem Konya’mızı ben ise şanlı fenerimi ve Konya’mı tutuyorum
SALİH 1 ay önce
BEYİNSİZ. SEN NE İŞ YAPARSIN.
Kaptan 1 ay önce
Böyle kafada çok var fener içinde.Nakın sanki şampiyon olmuş gibi kutlamalar yaptılar.Birde Trabzonspor kümeye diye bağırdılar.Trabzonsporsuz bu ligin ruhu kalmaz Anadolunun direnen kalesidir Trabzonspor.
malik 1 ay önce
sen hakaretini yap sonrada özür dile.Oh ne ala memleket.
T a 1 ay önce
Özür diledi gençliğin verdiği enerji
Hata yaptı af diledi
Hoşgörülü olalım
Fatma 1 ay önce
Mehmet peki AKP'li bi belediye başkanının bizlere Rum demesine ne desin? Sen akplisin galiba mı? Özür diledi mi? Duyamadım? İstifasını aldılar mı? Göremedim? CHP olunca mu sorun? Hadi buyur Tevfik Göksu ya tepki göster yada şuan ismini hatırlayamadığım bizlere Rum diyen il başkanına gücün yetiyorsa desene? Neden çünkü onlar AKP'li diyemezsin.
mehmet 1 ay önce
CHP lisin galiba. Bu seviyesiz üslubun özrü mü olur? Bu lafları eden bir bayan nasıl biridir acaba?
alp 1 ay önce
sadeceona karşı ve ona özel bir hoşgörü planım var kardeş beni ona ulaştırabilirmisin
Çaykaralı 1 ay önce
Yok ya ne güzel dünya be hep aynı teraneler hakaretleri yağdırsınlar bir özre olay bitsin öylemi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@