Teslim olan 4 PKK'lı serbest

Terör örgütünden kopmalar sürüyor. Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarından kaçarak, Habur'da güvenlik güçlerine teslim olan 4 PKK'lı, Özel Yetkili Savcı tarafından ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı. PİŞMANIZ DEDİLER

Teslim olan 4 PKK'lı serbest

Terör örgütünden kopmalar sürüyor. Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarından kaçarak, Habur'da güvenlik güçlerine teslim olan 4 PKK'lı, Özel Yetkili Savcı tarafından ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

PİŞMANIZ DEDİLER


PKK'nın Kandil Dağı'ndaki kamplarından kaçarak Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik kuvvetlerine teslim olan terör örgütü üyesi 4 kişi, Silopi İlçe Jandarma Komutanlığı'nda sorgulandıktan sonra Diyarbakır'a gönderildi.

 
Diyarbakır'a getirilen örgüt mensupları, Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulandı. Sorguda pişman olduklarını ve herhangi bir terörist eyleme katılmadıklarını beyan eden 4 kişi, TCK'nın 'Etkin Pişmanlık' yasasından faydalanmak istediklerini söylediler.

Savcılık sorgusunun ardından 4 kişi, herhangi bir suça karışmadıkları gerekçesiyle mahkemeye çıkmadan serbest bırakıldı.HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler