Tam kapanmada tarih uzatılacak mı?

Türkiye genelinde tam kapanma uygulaması devam ederken, 17 günlük kapanmanın uzatıIacağı iddia edildi. Söz konusu iddiaların ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan açıklama geldi.

Gündem 06.05.2021, 15:27 06.05.2021, 15:51
Tam kapanmada tarih uzatılacak mı?

Ankara’da kapanmanın bir hafta daha uzatılabileceği konuşulmaya başlandı. İddiaya göre resmi tatil olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın çarşamba gününe denk gelmesi nedeniyle tam kapanma bir hafta daha uzatılabilir.

Sağlık Bakanlığı'nın başta günlük pozitif vaka sayısı olmak üzere salgın süreciyle ilgili verileri takip ettiğini hatırlatan AK Partili yetkili isim “Net değil ama konuşuluyor” dedi.

TAM KAPANMA 24 MAYIS'TA MI SONA ERECEK?
19 Mayıs tatili haftasının da tam kapanma sürecine dahil edilmesiyle kapanmanın 24 Mayıs'ta sona ermesi masada.

Ana hedefin 5 binin altına düşmesi olduğunun altı çizilirken, genel eğilimin bayramdan sonra pandemi gündeminin yavaş yavaş ortadan kalkması.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY'DAN AÇIKLAMA
Söz konusu iddiaların ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan açıklama geldi.

Oktay, "Verileri görürüz değerlendiririz ama şu anda bir uzatma gündemimizde yok." dedi.

SOSYAL MEDYADA OLAY OLDU
Öte yandan tam kapanmanın uzatılacağı iddiaları sosyal medyada geniş yankı buldu.

DuvarTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Mustafa 5 ay önce
Normal Atatürk ve cumhuriyet alerjisi belli bunların tarikat mensuplarının cenazesi serbes akp kongreleri serbes ama iş cumhuriyet be Atatürk e gelince yasak
Baha burak 5 ay önce
Önce toplumu hazırlayacak haberler çıkarılıyor, hesap da toplantı oluyor ve sonuç ne bilin bakalım. Adı dedikodu olan, bilinmeyen kaynak denilen yerlerden sızan kararlar aynen çıkıyor. Neymiş toplantı olmuş:))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@