banner556

Tacizle suçlanan yazar İbrahim Çolak intihar etti

Yazar İbrahim Çolak, hakkında çıkan taciz iddiaları sonrası açıklama yaparak intihar etti

Gündem 11.12.2020, 10:59
Tacizle suçlanan yazar İbrahim Çolak intihar etti

Sosyal medyada hakkında taciz iddiaları yayınlanan edebiyatçılardan İhtiyar Yayınevi sahibi yazar İbrahim Çolak'ın yaşamına son verdi.

Yaşadığı evinde asılı şekilde hayatını kaybetmiş olarak bulunan Çolak'ın kesin ölüm nedeni yapılan otopsiden sonra belirlenecek. Polis, olaya ilişkin inceleme başlattı.

Çolak, sosyal medyada yer alan paylaşımlarda tacizle suçlanmıştı. Çolak, dün akşam saatlerinde Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

“Kendimi böyle bir sona hazırlamamıştım. İyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. Saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez. Ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam. Kimse tamamıyla suçlu değildir lakin başkalarına söylediğim, 'kendimize yakışanı yapalım' düsturunu kendim için tutamamış olmama gerçek bir pişmanlığım var. Beni seven, beni gözeten tüm dostlarıma, hassaten kahrımı çeken eşime ve evlatlarıma hayırla kalın diyorum.”

Tacizle suçlanan edebiyatçı İbrahim Çolak intihar etti

NE OLMUŞTU

​Twitter'da “LeylaSalinger” isimli kullanıcı Çolak'a "Belki sizin de dilenecek bir özrünüz vardır ne dersiniz var mı öyle bir planınız?" diye sormuş, bunun üzerine Çolak, "Elbette ki üzüp incittiğim, özrün ötesinde helalleşmek istediğim insanlar var" yanıtını vermişti.

“LeylaSalinger” isimli kullanıcı bunun üzerine "İnanılmaz bir arsızlık seviyesi bu tebrikler. Helallik nedir? Gencecik kadınlara erotik mesajlar gönderip onları travmatize etmenizin karşılığı hellallik mi?" diye yazdı.

Daha sonra bu tweeti silen kullanıcı hesabını tamamen kapatmıştı.

Yorumlar (2)
Kemal 1 ay önce
İtiraf etmiş zaten taciz yaptığını. Başaramadım demiş, iyi insan olamadım demiş. Yanlışlar yaptım demiş. Sonra da utanmadan helallik istemiş. Yazık olmuş eşine, çocuklarına. Utanç bıraktı onlara
İhsan Saral 1 ay önce
Halkın camilerin ipoteğine değil de kullanılmayan öğretmen lojmanının ipotek altına alınmasına mı itaiaz ediyormuş... Emin olun çok iyi algı yönetimi yapıyorsunuz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@