Suudi Arabistan dünyaya duyurdu - Kaşıkçı açıklaması...

Sudi Arabistan Gazeteci cemal Kaşıkçı olayı ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Suudi Arabistan dünyaya duyurdu - Kaşıkçı açıklaması...

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümünde parmağı olan herkesten hesap sorulacağını ve adalete teslim edileceğini aktardı.

18 SUUDİ VATANDAŞ TUTUKLANDI

Suudi Arabistan, Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Konsolosluğu'nda hayatını kaybetmesiyle ilişkili  Veliaht Prens'e yakın 18 Suudi vatandaşının görevden alındığını ve tutuklandığını açıkladı.

GENEL İSTİHBARAT BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVDEN ALINDI

Suudi Arabistan'da yayımlanan kraliyet kararnamesiyle, Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Asiri görevden alındı.

Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkanlığı'nın yeniden yapılandırılması için bakanlık komitesi kurulması kararlaştırıldı.

PRENS SELMAN DA KURULACAK BAKANLIK KOMİTESİNDE OLACAK

Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkanlığının yeniden yapılandırılması için kurulacak bakanlık komitesinin başında Prens Muhammed bin Selman olacak.

Kaşıkçı'nın cansız bedeninin nerede olduğuna dair henüz bir açıklama yapılmadı. Gözaltına alınan 18 kişinin arasında ise İstanbul'a gelen ekibin de olduğu öğrenildi. Öte yandan, soruşturmaya ilişkin ise Suudi Kraliyet Savcılığı tarafından 6 savcı görevlendirildi.

KAŞIKÇI OLAYI

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve Batı medyasında Ortadoğu ile ilgili haberleriyle tanınan Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolmuştu.

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı'nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğundan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul'a gelen ve aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndükleri belirlenmişti.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 1 ay Önce

Ne güzel organize isler devlet olarak yap sonra sahislara at suçu.Ya adam gibi çik kabul et sebebide açik ve met yada yada sus..Çooook yazil.sunlara birde din kardesi diycez..
En siddetli sekilde kiniyorum
.

Can
Can - 1 ay Önce

Tiyatro adamı lime lime ettiler

salih
salih - 1 ay Önce

YAZIKLAR OLSUN. DÜNYA İLE DALGA GEÇTİNİZ.

Can
Can - 1 ay Önce

Kaşıkçı Rus istihbaratına bilgi sızdırıyordu en son sızdırmaya ramak kalan proje ABD'nin yüksek teknoloji silah projesiydi ve adama Akp'li liderler kumpas kurup Sudi Amerika konsolosluğuna girmesini sağladılar ve sonrası lime lime edilerek çantalarlar dışarı çıkartıp yok ettiler

Ali
Ali - 1 ay Önce

Allah şaşırtiyor işte

banner426

banner432

banner454

banner443

banner441

banner393