Su için sondaj çalışmasında bakın ne bulundu

Bolu'nun Yeniçağa ilçesinde su temin etmek için yapılan sondaj çalışmasında açılan kuyuda gaz bulundu.

Su için sondaj çalışmasında bakın ne bulundu
banner432

Bolu'nun Yeniçağa ilçesinde belediyenin su temin etmek için yaptığı sondaj çalışmasında açılan kuyuda, gaz bulunduğu bildirildi.

Yeniçağa Belediyesi tarafından ilçenin içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması amacıya Yeniçağa Gölü kenarında bulunan bir alanda sondaj çalışması yapıldı. Suyu bulan ekipler, kuyunun çevresine beton attıktan sonra yüzeyde kabarcıklar oluştuğunu fark etti. Bunun üzerine belediye yetkilileri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile irtibata geçti.

'ÇAKMAĞI ÇAKTIĞIMIZDA KUYUNUN YÜZEYİNDE ALEVLER OLUŞTU'

Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, gazetecilere yaptığı açıklamada ilçede, içme ve kullanma suyunun kuyulardan temin edildiğini belirtti.

Çağlar, bazılarında göçme olduğu için yeni kuyu açma ihtiyacı duyulduğunu anlattı.

Kuyuyu açtıktan sonra su yüzeyinde kabarcıklar gördüklerini anlatan Çağlar, "Kuyu açıldıktan sonra suyun yüzeyinde kabarcıklar oluşmaya başladı. Kabarcıkları görünce burada gaz olmasından şüphelendik. Çakmağı yaktığımızda kuyunun üzerinde alev oluştu ve yanmaya başladı. Biz de bu çıkan şeyin sıcak su mu, doğal gaz mı ya da metan gazı mı olduğunu merak ettik. Aklımızda soru işaretleri kalmaması için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile irtibata geçtik" dedi.

MTA İNCELEME YAPACAK

Çağlar, bakanlık ile yaptıkları görüşmeler neticesinde Maden Tetkik Arama (MTA) yetkililerin bölgeye gönderileceği bilgisini aldıklarını vurgulayarak, bunun ölçümlerinin yapılacağını, ölçümlerden sonra burada ne olduğunu öğreneceklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 22:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozgur ata
Ozgur ata - 6 ay Önce

Bizler tupgazda kacak olup olmadigini anlamak icin cakmak yakip deneyen milletiz, o yuzden normaldir

ali
ali - 6 ay Önce

çıkartamayız gaz olsa da hemen beton dökerler içine büyüklere sormaları lazım

SIRADAKİ HABER

banner393