banner556

>

"Şu an pandeminin Türkiye'deki merkezi İstanbul"

İmamoğlu'ndan koronavirüs salgını hakkında önemli açıklamalar.

Gündem 31.03.2020, 13:16
"Şu an pandeminin Türkiye'deki merkezi İstanbul"

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk TV'de soruları yanıtladı.

Burada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı aldıkları önlemleri ve yaptıkları çalışmaları anlatan İmamoğlu, "Şu an pandeminin Türkiye'deki merkezi İstanbul. Vakaların da ne yazık ki ölümlerin de, Allah rahmet eylesin tüm kayıplarımıza, merkezi İstanbul. Ben oran vermeyeyim ama yüzde 60'ın üzerindeki kısmının İstanbul'a ait olduğunu düşünüyoruz" dedi.

İmamoğlu, "Siz bütün rakamları il il biliyor musunuz?" sorusuna "İl il bilme şansına sahip değiliz. İstanbul'da da biz bazı vefat haberlerine sahibiz, ama bunların bir kısmının korona olup olmadığı daha sonra eklendiği için net bir sayıya sahip değiliz" yanıtını verdi.

Bu konudaki açıklamaların Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldığını ifade eden İmamoğlu şöyle devam etti:

"Sağlık Bakanlığı'nın yapmasını anormal karşılamıyorum. Biz başka bir kaynaktan takip ediyoruz ama biz biraz geriden geliyoruz. Tek elden bilgi paylaşımını doğru buluyorum ancak benim tespitim başka bir yönde."

İmamoğlu, sokağa çıkma yasağının ilan edilmesi gerektiği görüşünü bugün de tekrarladı ve şunları söyledi:

"Büyük bir seferberliktir. ​İstanbul'da acilen sokağa çıkma yasağı ilan edilmelidir ve İstanbul'la ilgili ben böyle 1 milyon 100 bin toplu taşıma yolculuğu, E-5'in yolların, özel trafikle dolu olduğu bir dönemin yaşanmasını istemiyorum. Evet, bedellerini ekonomik tedbirlerini konuşuruz. Ama bugünün de manşeti, dün gibi, biz sokağa çıkma yasağının İstanbul'a uygulanması gerektiğini düşünüyoruz."

Yorumlar (25)
BenDeniz 11 ay önce
İmamoğlu adam gibi adam. Onu tanımayanlar hakkında olumsuz düşünebilirler. İmamoğlu insana değer veren sosyal devletin gereklerini yönettiği İstanbul büyükşehir belediyesinde hayata geçiren bir kişilik adam gibi adam..!Tanımayanlar ahkam kesmesin yakından tanımalarını tavsiye ederim. Ülkenin en tepesindeki kişi İmamoğlunu n kadar yok sayarsa saysın n kadar uzlaşmaktan uzak olsa bu millet bunları görüyor en büyük tokatı 2023 yerler!
talip 11 ay önce
Bu mu adam, İstanbulda yaşamıyorsun galiba, birde Beylikdüzüne uğra istersen oraya sor
Ahmet 11 ay önce
Muharrem ince ne diyodu yenmişte yenmiş yenmişte yenmiş kaybetmekten doymadınız valla. Olsun 2023 tede bekleriz. Nasılsa kaybetmeye alışıksınız
helal olsun ekrem 11 ay önce
para değil insan uyarıyor adam gibi adam
Kenan 11 ay önce
O kadar uyarıyı bende yapıyorum. Onu oraya icraat yapsın diye seçtiler. Tatil yapsın diye değil. Önlem alsın önlem
Sezgin 11 ay önce
Onun için mi otobüsleriniz tıklım tıklım. Yok troller otobüse binmiş miş. Kanun belli emir belli çağır polisi gelsin indirsin. Hemde gerşekten öyleyse ortaya çıksın. Ama çağıran olmadı. Hatta belediye savcılığa şikayet dahi etmedi. Neden çünkü onlar sabah işe gitmek zorunda olan ve belediyenin seferleri azlatması sonucu bir otobüse binmek zorunda olan insanlar. Sadece bir değil kaç otobüs. Mobese görüntüleri ortaya çıktı. Tabi onlarda yalan. Tek sen doğrusun. Ha 90 liralık koli sizde neden 150 lira. Kimi zengin ediyorsunuz. Ama siz yapınca normal.
Melih 11 ay önce
Adam düşüncesini yazmış zaten 6161 rumuzlu Einstein.
6161 11 ay önce
Sende o aklini kendine sakla laf yetiştirne işine bak düşünceni yaz.
Mehmet 11 ay önce
Yoruma cevap veren arkadaş ne oldu imamoğlu gibi doğruları yüzünüze söyleyince hemen kıvırmaya başlıyorsunuz.
61 11 ay önce
sen zeki birine benziyosun. Aklın varsa kendine sakla. ilerde lazım olur.
İLKER TÜRK 11 ay önce
Bu beyefendi bililyor başına geleceği . millet metroda , otobste birbirini üstünde gidiyor. hizmeti getiremiyor hastaalra , ihtiyaç sahiplerine aktaracak belediye bütçesi yok, ama pkk ya var , ..Ey gidiii ekremos imamossss. sonun yakındır
Baha burak 11 ay önce
Dünyanın en boş belediye başkanı. İyi bir tiyatrocu olur sadece. Türkiye düşmanlarının borazani.
Hemşerin 11 ay önce
İst yaşayan Bi hemşerin olarak senden utanıyorum sahte gülücükler ve vaatlerle bu milleti kandırdın senin gibi Bi KOLPACI maalesef trabzonlu cok yazık...
6161 11 ay önce
Algi yaratmayi birakin adam ne yapsin bunlar imamoğlunun sucumu milletin zekasi ile laat etmeyin bu ülkeyi imamoğlumu yönetiyor veya bu zamana kadar yönetti yazık gerçekleri göremeyen kör gözlere.
Turgay 11 ay önce
İmamoğlu'nun akp'ye verdiği acı taa Trabzon'dan hissedilir olmuş. Burada İmamoğlu'na laf yetiştireceğinize reyizinize para yetiştirin bakın size el açmış durumda. Cuma'lar da yasaklanmış durumda mendil de açamayacaklar.
Ali rıza 11 ay önce
Biz vatani seviyoruz akpyi degil
Serkan 11 ay önce
Sen yardımcı olmana gerek yok zaten sen git heykel yap. Bu yardım kampanyası vatanını sevenler için hainler için değil. Sen git kendine yardım et
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@