banner560

Soylu: PKK korkudan telsizle bile konuşamıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Köy katliamı yapan PKK’dan 14 bin 582 telsiz kestirmesi alınıyordu 2016’da. 2019’da bin 122 kestirme alındı, yılbaşından bugüne kadar da ancak 200 telsiz kestirmesi oldu. PKK bugün korkusundan telsizle bile konuşamıyor” diye konuştu.

Gündem 08.07.2020, 11:33
Soylu: PKK korkudan telsizle bile konuşamıyor

Polis Akademisi’nde düzenlenen 'Polis Okulu Müdürleri Eğitim ve Koordinasyon Toplantısında' konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kim terörü finanse ediyorsa, kim legal ve meşru görünüp el altından terör örgütüne finansal kaynak sağlıyorsa burnundan fitil fitil getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Gelecek hafta 15 Temmuz’un yıl dönümü olduğunu hatırlatan Soylu, “FETÖ tahribatını gidermek ve hizmette aksaklığa meydan vermemek için öyle büyük bir gayret ortaya koyduk ki, bu dönemde mevcut emniyet teşkilatının üçte birinden fazlası, 93 bin 259 yeni polis memuru alındı” dedi. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
yakun 1 yıl önce
2003 Yılında PKK ne durumda idi? 2016 yılında ne duruma getirildi. EMASYA Protokolünü bir akşamda yürürlükten kaldırılarak, askerin doğrudan PKK' ya operasyon yapmasının önü kesildi. Sonrasında valiler PKK' ya karşı yapılması istenen 382 operasyon talebini geri çevirdi. Siz PKK ile böyle mücadele ettiniz. Diyarbakır Mitinginde; Öcalan' ın, mektubunu Türkçe Kürtçe okutmanız yetmemiş bibi Osman ÖCALAN' ı TRT' ye çıkardınız. Sizin pkk ile mücadeleniz bu, FTÖ' ünün de her istediğini verdiniz bu yetmemiş gibi ARINÇ' ı da YİK üyesi yaptınız. İnşAllah çok yakında yaptıklarınızın hesabını verdiğinizi görmek nasip olur. Bu devlete ve Türk Milletine düşman kim varsa hepsine yardımcı oldunuz.
İbraam 1 yıl önce
Heee. ;)))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@