Soylu, "kara harekâtı başlasın"

DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne yönelik saldırının ardından, Irak'a yönelik geniş kapsamlı bir kara harekatının kaçınılmaz hale geldiğinin açıkça belli olduğunu belirtti. Soylu, yaptığı ya

Gündem 04.10.2008, 17:55
Soylu,
DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne yönelik saldırının ardından, Irak'a yönelik geniş kapsamlı bir kara harekatının kaçınılmaz hale geldiğinin açıkça belli olduğunu belirtti.

Soylu, yaptığı yazılı açıklamada, terör örgütünün saldırısının, ''doğrudan doğruya Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı bir meydan okuma ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin dış ve iç itibarına ağır bir darbe indirme amacı ile gerçekleştirildiğini'' ifade etti.

Sınır ötesi hava harekatlarıyla birlikte kışın gerçekleştirilen sınır ötesi kara harekatının bölücü terörü önleyemediğinin, önlemek bir tarafa azaltıp makul düzeye indiremediğinin tamamen açığa çıktığını savunan Soylu, ''Bölücü terör konusunda en yetkili ağızların, 'Bölücü terör kırılma noktasına gelmiştir. Bundan sonra dağa çıkmanın önünü kesmek gerekir' istikametindeki sözlerinin de gerçek durumu yansıtmadığı ortaya çıkmış bulunmaktadır. Irak'a yönelik geniş kapsamlı bir kara harekatının kaçınılmaz hale geldiği artık açıkça belli olmuştur'' dedi. Soylu, açıklamasında, şunları kaydetti:

''Maalesef AKP'nin dış politikada ortaya koyduğu basiretsiz yönetimin bedeli vatan evlatlarımızın kanlarıyla ödenmektedir. Irak'ın kuzeyindeki sorunlara gözlerini kapatan iktidar, tüm dikkatini Almanya'daki gurbetçilerimizi soyanların hamiliğini üstlenmeye vermiştir.

Bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyinde ve Türkiye'de serbestçe at koşturmasına imkan veren bir otorite boşluğu, AKP iktidarının ülkeyi getirdiği durumun bir neticesidir. Sınırlarımızdan elini kolunu sallayarak geçen 150 kişilik terörist grubunu fark edemeyen bir yönetim anlayışını reddediyoruz. İnsansız uçakların ve termal kameraların kullanıldığı ABD ile yapılan karşılıklı istihbarat anlaşmasının acilen gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Başta devletin başı olan Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül olmak üzere TBMM, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Genelkurmay Başkanlığı ve devletin bu konuyla ilgili bütün birimlerine acil görev düşmektedir. Demokrat Parti olarak Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül'ü, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bütün kurumlarını hızla bir araya getirerek en üst bir devlet duyarlılığı içerisinde en etkin ve yeni önlemlerin alınmasını sağlamak için gereken bütün girişimlerde bulunmaya davet ediyoruz.

Bu menfur saldırıyı bir kere daha lanetlerken içimiz yanarak aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şifa ve şehit yakınlarımıza ecir ve sabır diliyoruz. Bir kere daha milletimizin başı sağ olsun. Ayrıca aziz milletimize de itidal, sabır ve sükunet diliyoruz. Hiç şüphe yoktur ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve 70 milyonluk Türk milleti, bölücü terörü ve birliğimize yönelecek her türlü tehdidi tamamıyla yok etmek için her türlü güç ve imkana sahiptir."
Yorumlar (2)
temel 12 yıl önce
sn soylu çok haklıdır. kara harekatı hemen başlamalı ve başladığı zaman bir öncekinde yapılan hatalar tekrarlanmadan bitirilmelidir.türkiye cumhuriyetine kafa tutanlar devlet olarak "bu terör ya bitecek ya bitecek" cevabı kararlılığımızın teması olmalıdır.
filozof 12 yıl önce
ben pkk nın biteceğine hiç bir zaman inanmadım. her ne kadar yok edilse de ideolojiler yok edilemiyor.. bugün pkk biter yarın aynı pkk gelir. yani yazık ki çok çekeceğiz daha bunlardan.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@