Modern Pozitif Bilimler

banner513

Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Açıklama geldi

Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Bakan Koca, merak edilen soruya yanıt verdi

Gündem 16.09.2020, 21:26
Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Açıklama geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından herkesin merak ettiği "Sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusunu yanıtladı. Dünyanın sokağa çıkma yasağı uygulamasını tercih etmediğini belirten Bakan Koca, "Türkiye için sokağa çıkmaya yasağının söz konusu olmadığını söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, "Dünyada sokağa çıkma yasağıyla ilgili benzer kısıtlamalardan uzak kalındığını, bu uygulamaların tercih edilmediğini biliyoruz. Türkiye için sokağa çıkmaya yasağının söz konusu olmadığını söyleyebilirim. Bizim özellikle sonuç alabileceğimiz, maske ve mesafeyi çok söylüyoruz. Ama bu bulaşın en önlenmesinin kısa yolu mesafe, mesafenin korunmadığı yerde maske. Basit 2 uygulama ile sonuç alındığını biliyoruz" diye konuştu.

ESNEK ÇALIŞMA UYGULAMASI

Bakan Koca, "Hem esnek çalışma, hem ulaşımla ilgili bir takım düzenlemeler. Bu esnek çalışma ile ilgili sadece kamu değil özel sektöründe içinde olmasını Bilim Kurulu öneriyor. İlin ya da illerin durumuna göre bu kararların alınabileceğini söylüyorum" ifadelerini kullandı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Gkmn 2 hafta önce
Herşey güzel hoş bakanımda. denetlemeler yetersiz.. zabıtalar bellı yerleri denetliyor bu hergun nizamı yapılmalı ve saatı de olmamalı hafta sonları tekrar yasaklar gelmeli ve her mahalle muhtarı kucuk mahallerı bu tur virus bulasan ailelerden ınsanları haberdar edip bulaşmasını önlemeli

Gelişmelerden Haberdar Olun

@