Skandal! 6'sı pozitif 7 kişi, karantinayı ihlal edip cenazeye katıldı

İstanbul’da ikamet eden ve yapılan testleri pozitif çıktığı için karantinada olması gereken 7 hasta, aynı araç içerisinde kaçak yollarla Sinop’ta bir yakınlarının cenazesine katıldıktan sonra geri dönerken jandarma ekiplerine yakalandı.

Gündem 13.04.2021, 13:44 13.04.2021, 14:04
Skandal! 6'sı pozitif 7 kişi, karantinayı ihlal edip cenazeye katıldı

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde ikamet eden ve yapılan testleri pozitif çıkması üzerine karantina altına alınan 6’sı pozitif, 1’i ise temaslı 7 Covid-19 hastası, bir yakınlarının cenazesine katılmak için karantinayı ihlal ederek Sinop iline geldi.

Sinop’un Gerze ilçesi Kabalar köyündeki cenazeye katıldıktan sonra tekrar İstanbul’a dönmek isteyen hastalar, Kastamonu-Sinop il sınırında bulunan D-30 karayolunda üzerinde yol kontrol noktasında durduruldu. Hanönü İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince durdurulan otomobil içerisinde yapılan kimlik kontrolünde E.A, Y.A, C.A, H.A, L.A, F.A ve E.A. isimli şahısların oldukları belirlendi. Şahısların, HES kodu sorgulamasında 6’sının Covid-19 testinin pozitif olduğu, birisinin ise temaslı olduğu belirlendi. Şahısların, İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde karantinada olması gerekirken Sinop’un Gerze ilçesi Kabalar köyünde bir yakınlarının cenazesine katıldıktan sonra cenazeden İstanbul’a geri döndükleri tespit edildi.

Bunun üzerine Hanönü İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yakalanan şahıslara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununa göre toplam 6 bin TL para cezası uygulandı. Ayrıca Türk Ceza Kanununun 195. maddesinden şahıslar hakkında Cumhuriyet Savcılığınca işlem başlatıldı. Şahıslar, Jandarma ve AFAD kontrolünde Kastamonu Şeyh Şab’an-ı Veli Öğrenci Yurduna götürülerek karantina altına alındı.

Öte yandan, şahısların cenazede temas ettikleri ve yol boyunca temas ettikleri insanların tespit edilmesi için jandarma ekiplerince çalışma başlatıldı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Ali Papa 6 ay önce
Bulastırdıklari kişilerin ,ağır hasta olması ve ölmesi ,diğer tüm hastalıklardan kat kat yüksek ihtimaldir.Derhal tutuklanıp cinayete teşebbüsten yargılamak gerekir.Bu düşüncesiz,idraksiz,seviyesiz ,insanlıktan uzak kişiler dışarıda serbest gezdikçe,bu salgını önlemek çok zor.Allah layıklarıni versin tez zamanda.
COVANNİ 6 ay önce
BUNLARA ADAM BAŞI 15 BİN YAZIN BÖYLE MALLIK OLMAZ.
Ali KAYA 6 ay önce
Bunları 15 gün katıksız hapis cezasına çarptırmak lazım.
Ali KIRKBİR 6 ay önce
enn ağır cezayı vermeliler.hatta hapis cezası bile olabilir. yoksa bu hastalıktan kurtulamayacağız. kimsenin umurunda değil, hiç kimse olayın ciddiyetini anlamış değil
Ali Fuat 6 ay önce
Kaç defa yazdık. Bu durumda olanlara adam öldürmeye teşebbüsten ceza vermedikten sonra önüne geçilemez. Sanki bu milleti tanımıyorsunuz...
Bilenbiri 6 ay önce
Bu ülkeye fazlası demokrasi özgürlük yaramıyor....!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@