banner441

Sıla-Ahmet Kural davasında mahkeme kararını verdi

Ahmet Kural, şarkıcı Sıla Gençoğlu'na karşı "hakaret, tehdit ve kasten yaralama" suçlarını işlediği iddiasıyla yargılandığı davada, 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, verilen suçlardan cezanın ertelenmesine hükmetti.

Gündem 22.04.2019, 11:30 22.04.2019, 13:16

Sıla Gençoğlu ve Ahmet Kural arasında yaşanan şiddet olayına ilişkin davanın ikinci duruşması bugün Çağlayan Adliyesi'nde görülüyor. Adliyeye ilk olarak Kural geldi. Sıla da Ahmet Kural'ın ardından adliye geldi. 9:30'da başlayan mahkemede Ahmet Kural'ın tanıkları dinlenmedi ve mahkeme kararını verdi.

Oyuncu Ahmet  Kural, şarkıcı Sıla Gençoğlu'na karşı "hakaret, tehdit ve kasten yaralama"  suçlarını işlediği iddiasıyla yargılandığı davada,  1 yıl 4 ay 20 gün  hapis  cezasına çarptırıldı.

SILA: TÜRK ADELETİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Sıla mahkeme çıkışında, 'Türk adeletine çok teşekkür ediyorum. Bu pozisyona düşmüş kadınlar için çok güven verici. Mümkün mertebe herkese cesur olmalarını salık veriyorum' dedi. Emsal mahiyetinde bir dava olduğunu düşünüyorum.

AHMET KURAL: KESİNLİKLE ŞİDDETTE BULUNMADIM
Şiddette kesinlikle bulunmadım. Bu iki sevgili arasında yaşanan bir olaydı. Bunun bir üst mahkemesi var daha bitmedi. Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Buradan açıklıyorum. Kendisi hem erkeklere hem kadınlara psikolojik ve fiziksel şiddet uygulamayı çok sever.

AHMET KURAL'IN TÜM TALEPLERİ REDDEDİLDİ
İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ikinci duruşmaya sanık Ahmet  Kural ve müşteki Sıla Gençoğlu ile tarafların avukatları katıldı.

Çok sayıda izleyicinin de hazır bulunduğu duruşmada söz alan Ahmet  Kural ve avukatı, keşif ve bazı tanıkların dinlenilmesi talebinde bulundu.

Mahkemenin söz konusu istemi reddetmesi üzerine da Kural'ın  avukatları, reddihakim talebinde bulundu. Bu talebin reddine karar veren mahkeme,  sanık Kural'a son sözlerini sordu.

Kural da "Masumum beraatimi istiyorum. İkimize de uyuşturucu testi  yapılsın." dedi.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme hakimi, sanık  Kural'a "tehdit" suçundan 7 ay 15 gün, "basit yaralama" suçundan 5 ay, "hakaret"  suçundan da 4 ay 5 gün olmak üzere toplamda 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verdi.

Mahkeme, verilen suçlardan cezanın ertelenmesine hükmetti.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
abdi abi 10 ay önce
#ahmetkuralyalnızdeğil
roberto karlos 10 ay önce
milletin kafasını şişirdiler bu davayla
SAKO 10 ay önce
KAFALAR GÜZEL OLUNCA HER ŞEY YOLUNDA

Gelişmelerden Haberdar Olun

@