Sigarayı bıraktı biriktirdiği para dudak uçuklattı

Sigarayı bıraktı, 7 bin 200 TL biriktirdi

Sigarayı bıraktı biriktirdiği para dudak uçuklattı

Çorum'un Sungurlu ilçesinde Bekir Evcioğlu, 25 yıl kullandığı sigarayı geçen yıl bıraktı. Evcioğlu, sigaraya harcadığı parayla 1 yılda 7 bin 200 TL biriktirdi.

Sigara kullanmaya 13 yaşında başlayan Bekir Evcioğlu (38), çocuklarının isteği üzerine günde 2 paket içtiği sigarayı bırakma kararı aldı. Her gün daha önce sigara satın almak için harcadığı parayı bir bidon içerisine koymaya başladı. Birinci yılın bitiminde bidonu açan Evcioğlu 7 bin 200 TL biriktiğini gördü. Sigarayı bıraktıktan sonra maddi ve sağlık açısından kayıplarını görmek için kumbarada para biriktirmeye karar verdiğini anlatan Evcioğlu, "Günlük iki paketten fazla sigara içiyordum. Çocuğum kötü koktuğumu bu yüzden yanımda durmayacağını söyledi. O gün sigarayı bıraktım. Bıraktıktan sonra ne kadar kaybımın olduğunu merak ettim. Maddi ve sağlık açısından zararımı test etmek istedim. Bunun için kumbara yaptım. Günlük iki paket sigara parasını her akşam eve gittiğimde kumbarama atıyorum. Şehir dışına çıktığım zamanlarda, eve döndüğümde şehir dışında kaldığım süre boyunca atmadığım parayı toplu olarak kumbaraya atıyorum. Kumbaramı bir yıl boyunca açmadığım gibi ekstradan da para ilavesi yapmadım" dedi. 

İlk para biriktirmeye karar vermesinin üzerinden bir yıl geçmesinin ardından kumbarasını açtığını ve üzüldüğünü belirten Evcioğlu, "Kumbaramı ilk açtığımda içerisinden çıkan paraları görünce hem sevindim hem de üzüldüm. Sigara içsem bu para benim zararıma olacaktı. Ben bu parayı biriktirerek değerlendirdim. Sigara içenlerin de bırakmasını istiyorum. Biriktirdiğim bu para ile ailemle güzel ve dolu dolu bir tatil yapacağım" diye konuştu.  


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇORUMLU
ÇORUMLU - 5 ay Önce

darısı bize hemşerim de bu trabzonspor en büyük engel

Okt
Okt @ÇORUMLU - 5 ay Önce

Çorumlu,gerçekten Harika yorumladin. Çok güldüm.Kanserin en büyük nedeni sigara değil,Trabzonspor dur

Yelda
Yelda - 5 ay Önce

20×365=7300 tl

ABDALLAH SAKİ
ABDALLAH SAKİ @Yelda - 5 ay Önce

100 tl nereyedir qardaşım hesupta bir yanlışlık var :))

koray
koray @Yelda - 5 ay Önce

Helal olsun matematiğin kuvvetliymiş bravo milletçe alkışlıyoruz seni

banner421

banner443