Sigaraya yeni zam mı geliyor? Cumhurbaşkanı açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sigaraya uygulanan verginin 3 katına çıkartılacağını söyledi.

Sigaraya yeni zam mı geliyor? Cumhurbaşkanı açıkladı!
banner432

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Kızılcahamam kampında milletvekilleri ile yaptığı istişare toplantısında tütün kullanımının vergi artışlarına rağmen yükseldiğini belirterek, “Taviz vermeyiz” dedi.

Erdoğan, geçtiğimiz hafta sonu Kızılcahamam’da gerçekleşen AK Parti kampında, milletvekilleriyle istişare toplantısında bir araya geldi. Bir milletvekilinin, “Poşetlere ücret uygulaması yanlış anlaşıldı ve vatandaş tepki gösterdi. Sigara yasaklarında da benzer bir sonuç yaşayabiliriz. Yasakların doğru anlatılması gerek, yoksa poşette olduğu gibi aleyhimize döner” demesi üzerine Erdoğan, sigara ile ilgili hiçbir yasaktan geri dönülmeyeceğini belirterek, ilgili bakanlara “Gerekirse vergileri üç kat artırın” talimatını verdi.

Erdoğan elektronik sigaranın yasak olmasına rağmen farklı yollarla yurt dışından getirtildiğini belirterek, bunun ile ilgili denetimlerin artacağını kaydetti. Bir milletvekilinin puro içen partililer olduğunu söyleyerek AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’e bakmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sadece Adana’da içer. Herkesin olduğu yerlerde içmez” diyerek espri yaptı. Puro kullanan milletvekilleri olduğunu bildiğini söyleyen Erdoğan, “Vergileri artırıyoruz, içmeye devam ediyorsunuz. Şimdi yine vergileri üç katına çıkaracağız. Pahalı pahalı içersiniz” dedi.

‘EYT gündemde yok’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kampta yaptığı sunumların ardından milletvekillerinden en çok gelen soru Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili oldu. Albayrak, sorulara “EYT gündemimizde yok, böyle bir çalışma da yok” diye yanıt verdi. Albayrak’ın, sunumunda, “Seçimlerin yenilenmesi ve ekonomik saldırılar olmasaydı bugün ekonomideki veriler bizim istediğimiz noktada olacaktı. Ama çalışmalarımızı yaptık. En kısa sürede özellikle işsizlikte pozitif adımlar olacak” dediği öğrenildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ada
ada - 2 hafta Önce

artık yeter 2 lira maliyeti olmayan sigaraya 15 tl veriyoruz ne zammı daha

Ahmet
Ahmet - 2 hafta Önce

Yahu sanane. Para benim. Vergimi veriyorum. Sigaramı da ister içerim ister içmem. Sanane kardeşim. Yeter yahu. SANANE YA.

Yaşar Kalemci
Yaşar Kalemci - 2 hafta Önce

Taviz yok deyip zamma yüklenmek yanlış

Serkan
Serkan - 2 hafta Önce

Acaba sigara içimine mi taviz vermeyeceksiniz yoksa sigaradan aldığınız vergiye mi ? Buldunuz dünyanın kolayını. Sigaradan bende nefret ediyorum ama böyle olmasını da asla tasvip etmiyorum.

Ali
Ali - 2 hafta Önce

Bi doyun artik sağlık mış hehe yedik bizde

Fırat doğan
Fırat doğan - 2 hafta Önce

Sağlıklı yaşam için yaşasın zamlar sigara ya akaryakıta gıdaya giyime kısacası genel olarak peşpeşe yapılan zamların askari ücretlerede yansıması ümidi ile yaşamaya. Çalışıyoruz

Sedat
Sedat - 2 hafta Önce

güzel haber. sigarayı bırakın, içmeyin!

Yanınıza kalır mı sanıyorsunuz ?
Yanınıza kalır mı sanıyorsunuz ? @Sedat - 2 hafta Önce

Sana ne kardeşim içerim içmem sana ne ? İyi mi olmuş kötü mü olmuş bunu zaman gösterecek halkına bu kadar zulüm bu kadar vergi zam kendi lüks şaşa içinde yaşasın paraını vergisini ben ödeyeyim öyle mi ? Hesap zamanı elbet gelecek bizim sağlığımızı düşünüyorsa komple yasaklasın yemiyor değil mi vergi alacak para lazım Allah görüyor

Fırat doğan
Fırat doğan - 2 hafta Önce

Sağlıklı yaşam için yaşasın zamlar sigara ya akaryakıta gıdaya giyime kısacası genel olarak peşpeşe yapılan zamların askari ücretlerede yansıması ümidi ile yaşamaya. Çalışıyoruz


banner472

banner441