Şiddetli Yağmur Geliyor

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, hafta başından itibaren Marmara Bölgesi ile kuzey kesimlerde görülecek etkili yağışın neden olabileceği muhtemel ani sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmasını iste

Gündem 02.09.2007, 19:20
Şiddetli Yağmur Geliyor

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, hafta başından itibaren Marmara Bölgesi ile kuzey kesimlerde görülecek etkili yağışın neden olabileceği muhtemel ani sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmasını istedi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bugün yurdun kuzey batı kesimlerinde görülecek yağışlar, Edirne başta olmak üzere Marmara'nın batısında etkili olacak.

Hafta başından itibaren Marmara Bölgesi ile kuzey kesimlerde görülecek etkili gök gürültülü sağanak yağışların neden olabileceği muhtemel ani sel, su baskını, taşkın, yıldırım ve dolu gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olması gerekiyor.

Edirne Meteoroloji Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, hava sıcaklığının 28 derece olduğu kentte, son 24 saatte metrekareye 6.6 kilogram yağış düştü.

Halen Edirne'de yağış olduğunu belirten yetkililer, Uzunköprü ilçesi, Kırklareli'nin Lüleburgaz ve Pınarhisar ilçesi ile Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde yağış beklendiğini, vatandaşların sel ve taşkınlara karşı dikkatli olması gerektiğini bildirdiler.

MARMARA DENİZİ'NDE FIRTINA...


İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'nin (İDO), fırtına nedeniyle Avşa-Marmara-Yenikapı-Bostancı ve Bandırma-Yenikapı deniz otobüsü seferlerini karşılıklı olarak iptal ettiği bildirildi.

İDO'dan alınan bilgiye göre, Marmara Denizi'nde etkili olan fırtına nedeniyle Avşa-Marmara-Yenikapı-Bostancı 08.30, Bostancı-Yenikapı-Marmara-Avşa 13.30 seferleri iptal edildi.

Ayrıca, Bandırma-Yenikapı 12.00, Yenikapı-Bandırma 16.00 seferlerinin de aynı nedenle iptal edildiği bildirildi.

KARADENİZ'DE DALGALARIN BOYU 3 METREYİ BULDU


Öte yandan Karadeniz'de sabah saatlerinde başlayan şiddetli poyraz nedeniyle dalgaların boyu 3 metreye kadar çıktı.

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde Karadeniz sahilinde sabahın erken saatlerinde başlayan rüzgar, poyraz fırtınasına dönüştü.Fırtına nedeniyle ava çıkamayan balıkçıların tekneleri balıkçı barınağına çekildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@