Sert açıklamaları devam etti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, "Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm vatandaşlarının tahrik ve provokasyonlardan uzak kalmalarını, sağduyulu ve dikkatli olmasını, dikkatli hareket etmesini özellikle istiyorum" dedi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı Astsuba

Gündem 15.10.2008, 18:38
Sert açıklamaları devam etti
Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, "Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm vatandaşlarının tahrik ve provokasyonlardan uzak kalmalarını, sağduyulu ve dikkatli olmasını, dikkatli hareket etmesini özellikle istiyorum" dedi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Alayı'nda sancak tevcih törenine katılan Orgeneral Başbuğ, daha sonra Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu ile Balıkesir Valiliği'ne geçti.

Başbuğ, valilik binasına gelişinde kendisini alkışlarla karşılayan vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Daha sonra Vali Selahattin Hatipoğlu'nu makamında ziyaret eden Orgeneral Başbuğ, bazı bölgelerde provokasyonlar yaparak vatandaşlar arasında çatışma yaratmak isteyenler olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bu fevkalade tehlikeli bir oyundur. Bunun için bizim bütün vatandaşlarımıza, bu türlü tahriklere ve provokasyonlara alet olmamaları, bunlar konusunda çok dikkatli olmalarını özellikle ifade etmek istiyorum. Bazıları bu tip tahriklere, provokasyonlara girişebilir.

Onun için biz Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm vatandaşlarının bu tip tahrik ve provokasyonlardan uzak kalmalarını, sağduyulu ve dikkatli olmasını, dikkatli hareket etmesini özellikle istiyorum.

Bu vesileyle sizler vasıtasıyla bunların tüm vatandaşlarımıza duyurulmasında yarar görüyorum. Bu bizim için fevkalade önemli bir noktadır."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
nuri cebiroglu 13 yıl önce
batı cephesınde değişen bırşey yok.aynı söylemler devam edıyor.eğer en güzide bır kurumumuzda hava kuvvetlerı gıbı bır komutanlıgın ve bu komutanın 17 şehıtten 30 saat sonra haberım dedıyse bu çok vahımdır lütfen eğer doğruysa istıfa sını ısteyınız en önemlı konu budur zaten şehıt haberlerıne alıştık ve içimiz kan ağlıyor.
lahna 13 yıl önce
Dağlıca baskınında (geçensene) haberleşmeyi kim felç etmişti ise işteo....

Gündüz gönderdi helikorpterini ve yemek yiyen askerleri vurdu.

olay bu. ruyamda gördüm.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@