Sedat Peker yine "silahlanın" dedi!

Sedat Peker, Yeni Zelanda saldırısına ilişkin yayınladığı videoda "Müslüman Türkler, güvenlikleri için yasal yollardan silah sahibi olmalıdır. İmamlara, müezzinlere, güvenlikçilere ruhsatlı silah verilmesinin kime zararı olur?" dedi.

Gündem 19.03.2019, 10:55 06.07.2019, 12:19
Sedat Peker yine "silahlanın" dedi!

Sedat Peker, Yeni Zelanda saldırısına ilişkin yayınladığı videoda, bazı meslek gruplarına 'kolaylaştırılmış şekilde ruhsatlı silah verilmesi' çağrısında bulundu. Peker, "İmamlara, müezzinlere, güvenlikçilere ruhsatlı silah verilmesinin kime zararı olur?" dedi.

Sedat Peker, Yeni Zelanda'da yaşanan cami saldırısına ilişkin olarak kişisel Twitter hesabında video yayınladı. Daha önce "İmkanı olan iyi insanlar mutlaka ruhsatlı silah almak için müracaatta bulunsunlar" dediğini hatırlatan Peker, devamında şu ifadeleri kullandı:

"ONLAR NE GİBİ SUÇ İŞLEYEBİLİRLER"

"Sözde bazı entellerin koparmaya çalıştıkları yaygara üzerine, neredeyse kendi arkadaşlarımız bile 'Söylenen sözler yanlış mıydı?' diye şüpheye düştüler. Bir okuldaki öğretmenlere, güvenliklere ruhsatlı silah verilse acaba ülkemize ne gibi zararı olur. Ya da camideki imamlara, müezzinlere, güvenlikçilere ruhsatlı silah verilmesinin kime zararı olur? Onlar ne gibi bir suç işleyebilirler. Bakkallara, kasaplara, manavlara kolaylaştırılmış şekilde ruhsatlı silah verilmesinin acaba kime zararı olur? Gerçekten bunu çok merak ediyorum"

"MÜSLÜMAN TÜRKLER SİLAH SAHİBİ OLMALIDIR"

Videosuna "Tüm dünya coğrafyasında yaşayan Müslüman Türkler, güvenlikleri için yasal yollardan silah sahibi olmalıdır" notunu düşen Peker, sözlerini şöyle sonlandırdı:

"28 Şubat artığı entellerin takdiri değil, halkımızın ne istediği önemlidir. Bir umuttur yaşamak."

Yorumlar (3)
Ali KAYA 2 yıl önce
İşin gücün silahla. Kabahat senin konuşmana müsaade edenlerde.
ahmet 2 yıl önce
Bu kişiye devlet tarafından denecek bir cümle yokmuki bu böyle prozan gibi ödüyor. Ama bir vatandaş bir ekmek çalsa hemen içeri atarsınız ona sorarsınız niye yapdın diye buna neden sormuyorsunuz bu devlet feşij devletmidirki atam hep silah silah silah susturun bunu arkadaş
İLER TÜRK 2 yıl önce
bir pkk lı silahlanıp dağa çıkıpta tepki görmüyorsa yasalarla konulmuş silahlanma hakkına da kimsenin sesi çıkmamalı. pkk , fetö secivicler siziiiii

Gelişmelerden Haberdar Olun

@