Sedat Peker uzun süre sonra konuştu

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'deki adamlarına yönelik operasyon yapılan ve evinde arama gerçekleştirilen Sedat Peker, sessizliğini bozdu. Yurt dışında olduğu bilinen Peker, operasyonun arkasında Mehmet Ağar ve "Pelikancılar"ın olduğunu öne sürdü.

Gündem 02.05.2021, 13:12
Sedat Peker uzun süre sonra konuştu

Geçtiğimiz haftalarda Kuzey Makedonya polisi tarafından sınır dışı edilip Kosova'ya sığınan organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in Türkiye'de bulunan adamlarına eş zamanlı operasyonlar düzenlenmiş; 121 adresten 52 kişi gözaltına alınmıştı.

AĞAR'I SUÇLADI
Uzun bir süredir yurt dışında bulunan Sedat Peker, operasyonlar ve gözaltılar hakkında sessizliğini bozdu. Son dönemlerde hakkında çıkan haberlere ilişkin bir video yayınlayan Sedat Peker, operasyonun perde arkasını ise şu cümlelerle anlattı: "Mehmet Ağar ve Pelikancılar olarak bilinen grup, bazı güç odakları için şahsıma yapılan kanunsuzlukların taşeronluğunu yaptılar. Benim kafama takılan sorulardan en en önemlisi şu: Mehmet Ağar, yılların kurdu. Hiçbir işinde iz bırakmaz. Bu kadar iz, onun yönettiği, onun yönlendirdiği işte neden bırakıldı? Mehmet Ağar bunu neden bu kadar açık etti? Bunun da illaki vardır bir sebebi."

3 AYDA 12 VİDEO ÇEKECEK
Peker, Youtube kanalından paylaştığı videoya şu notu düştü: "Kıymetli dostlarım, bildiğiniz üzere takriben bir senedir içinde bulunduğum şartlarla ilgili bir paylaşım yapmadım. Üç ay içinde 12 tane video çekerek yaşanılanları sizlerle paylaşacağım. Geçmişte yaşanan ve gelecekte yaşanacak olan olayların sizin hakemliğinizde gelişmesinin en adil davranış olacağına inanıyorum."

NE OLMUŞTU?
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Sedat Peker'in lideri olduğu organize suç örgütüne 9 Nisan'da İstanbul, Ankara, Hatay, Konya, Sakarya, Kocaeli ve Trabzon'da eş zamanlı operasyon düzenlemiş, 121 adreste arama gerçekleştirilen baskınlarda 52 şüpheli yakalanmıştı. Yakalanan zanlıların alınan ek gözaltı süreleri ile birlikte emniyetteki sorguları sürerken, operasyona ilişkin emniyetten yeni görüntüler paylaşılmıştı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
yakun 5 ay önce
Rize' de "oluk oluk kan akacak" dediği zaman millette kendisini bir şey zannetmişti, kurt olduğunu ileri sürüyordu; ama şimdide çakal gibi sığınacak delik arıyor.
Yılmaz 5 ay önce
Çete savaşları pek yakında başlayacak demektir. Müdahil olacak legal, illegal çok grup olacağı da kesin. Bu memleketin başka sorunu yok sanki. Acaba, birileri ateşe korukle mi gidiyor, yoksa benzin mı döküyor. Her yer yakında Susurluk olur mu dersiniz? Zaten rezalet dizboyu. Kimlerin işine yarıyacak, memleketin hali perisan.
Erman 5 ay önce
Hayret bi şey. Bir suçlu olarak Tayyip Erdoğan gibi beyanlar açıklamalar yapma çüretini bunlar kimden alıyor. Koskoca Türkiye Nasıl bir devletki bunlar çirit atabiliyor.
Yok artık 5 ay önce
Haberi okumuyorsun, yorum yapıyorsun. Bir, adam yurtdışında kaçak, iki YouTube dan açıklama yapıyor tıpkı asalak cem uzan gibi, üç bu tipler maalesef hep varlar, olmaya da devam edecekler. Nasıl sivrisinekler, keneler bitmiyorsa bunlar da bitmez.
Davut 5 ay önce
Hani sen oy verdin ya, işte onlar bu hale getirdi ülkeyi
tursun 5 ay önce
bodoks yakışmış.
Davut 5 ay önce
Ak partililer sizin yorumunuz nedir reis için? :)
nizam 5 ay önce
helel Ahmet kaya sende olmasan,bizim öteki fuzuli milletvekilleri nerde acep

Gelişmelerden Haberdar Olun

@