7m


7m

hyundai

Sedat Peker'in iddialarına Bakan Soylu'dan cevap!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündemdeki iddialara yanıt verdi

Gündem 24.05.2021, 21:37
Sedat Peker'in iddialarına Bakan Soylu'dan cevap!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker'in iddialarıyla ilgili canlı yayınında soruları yanıtlıyor. Bakan Soylu, "Yıllardır herkesin bildiği bir organize suç örgütü liderinin tüm iddiaları ve iftiraları saçmalıktır" dedi.

Habertürk'te Açık ve Net Özel'e konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kübra Par moderatörlüğünde; gazeteciler Merdan Yanardağ, İsmail Saymaz, Veyis Ateş ve Mehmet Akif Ersoy'un gündeme ilişkin sorularını yanıtlıyor.

"Neler oluyor?" sorusuna Bakan Soylu, "Organize suç örgütü liderinin bu iddialarının ve iftiralarının hepsi saçmalıktır. "Bunların muhatabı değiliz ve doğru bulmuyoruz" diyerek kenarda durabilirdik. Dikkat ederseniz iki videoda benimle ilgili bir şey yoktu ben kendim devreye girdim. Hepimiz eski Türkiye'yi biliyoruz. Bir siyasal katastrasyon gördüm. Bir tasarı bir kirli plan" dedi.

Soylu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Çocukluğumdan itibaren siyasetin içerisindeyim. Birçok salanda demokrasi mücadelesi gerçekleştirdik. 80 darbesini 11 yaşlarındaydım ama gördüm. 80 darbesinin öncesini de gördüm. Babam Adalet Partisi'nde siyasetçiydi. Bordum katımıza bomba konulup konulmadığını kontrol ederek çıkardık. Şimdi ilkokul, ortaokul, lise, hatta bazen 80 öncesi babamla beraber Adalet Partisi'nin geceleri olurdu, dönerken gece karanlığında bazıları köşede kenarda bir yere konuşlanmışsa seçici gözle bakarlardı. 80 öncesi okuldan döndüğümde sokağımızın girişinde önümüzde bir kişiyi taradıklarını, öldüğünü gördük. Ondan sonra gençlik kolları, ilçe başkanlığı, ilk başkanlığı, genel başkanlık... Siyaset ve demokrasi bize şunu öğretti, tam da Yunus'un ifade ettiği gibi, ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün. Çünkü siyaset ve demokrasi, insanların sizi kendiniz için değil, sizi kendileri için yönetmeniz konusunda, size verdikleri vekalet konusunda esas itibariyle önemli bir hak veriyor. Biz her şeye cevap vermekle mükellefiz. Her mesleğin kendine ait bir etiği olduğu gibi siyasetin de gazeteciliğin de kendi ait bir ahlakı vardı. Kamplara prim kazandırmadan, bizim sorumluluğumuz... Bizim neslimiz çok çekmiş bir nesil. Her şeyi gördük. Darbeler gördük, yüzde 8 binlik gecelik faizler gördük, Amerika'dan parmak sallamalar gördük, her şeyi gördük. Bizim neslimizin bizden sonraki nesillere bir borcu var, artık hiçbir şeyi, ne yaşadıklarımızı onlara aksettirmeden gelecek nesillerimize huzurlu bir Türkiye bırakabilmek. Bu akşam bütün samimiyetimle cevap vermeye çalışacağım."

Haberler


Yorumlar (33)
Borabay 1 yıl önce
Süleyman, dediklerin tamamda, bahsettiğin mafya başına dün miting yaptırıyordun, oluk oluk kan ile milleti tehdit ediyordun, dün PKK elebaşısının mektuplarını okutup, bebek katilini TRT ye çıkarıyordun. Yalansa sen söyle. Bu mafya başına işadamı ödülü veriyordun. Senin içişleri bakanlığın da. Adam kaç, sana operasyon yapacaklar kim dedi, degit işine. Yatsı okundu mum söndü, artık sana kimse inanmaz.
Temel 1 yıl önce
Açıklamaları dinledim belge diye gazete küpürü gösterdi. Bu ülkenin üzerinden bunların yüzünden bela gelecek ondan sonra akıllancaklar.
Sadi 1 yıl önce
Meseleyi şöyle anlayalım. Sayın soylu tüm suç örgütlerine kan kusturup kafa kuyruk ne varsa kesiyor. Bi bakıma bekerin ipini boşlayıp yurt dışına çıkartıp konuşmasına izin verende soyludur. Kısa zamanda tutuklatıp kotese tıkayıp kan kusturacakda soyludur. Akşam anladığımız her şey devletin soylunun kontrolündedir. 500 savcının yapamayacağı araştırma soruşturmayı ciple ipini uzatarak soylu yapıyor.
Devrim karataş 1 yıl önce
Süleyman SOYLU paşalar gibi cevaplarını verdi, bu eleştiren zihniyette mafya pacavrasından medet umar hale geldi, bu mafya türkiyeye paketlenip getirldiğindede bu ülkedeki muhalefet mafya bozuntusunu milletvekili yapar.
Hüseyin 1 yıl önce
Miting ve koruma verdiğin doğruysa bunların hespinde parmağın var demek
hasan 1 yıl önce
yaşar denen aşırı fikirli kardeş madem koruma polisi takip ediyordu neden onun ifadesine başvurulmadı dosyada yok :))) suylu rezil oldu
yasar 1 yıl önce
işiniz gücünüz yalan -iftira------ korumayı soylu vermemiş, il emniyetten almış, bir süre sonra koruma ile takip yapmışlar.
Antikus 1 yıl önce
senin koruman altinda ruizede miting yapan, ve muhalefet edenlerin kaniyla dus alacagini söylerken kanarya severler dernegi baskanimiydi? o zaman neden tutuklamayipta devlet korumasi verdiniz?? yoksa herifin terör örgütü oldugunu ancakmi anladiniz?? bu daha vahim ama artik mizrak cuvala sigmiyor
birol 1 yıl önce
hiç bir soruya yanıt vermedi suçluluk pisikosu içinde hayat hikayesini anlattı
K.Atamer 1 yıl önce
Mitin görevi bunların tamamını deliklerinden çıkarıp en karanlık hatta kendi karanlığındaki hücrelere gömmektir.Korkarım ki bir 15 temmuz eylem planına son kozlarını oynayan bu maşalar kullanılıyor.Hepsinin canı cehenneme.
Kara 1 yıl önce
20 yıl oldu ya uçup kaçıyorduk. Euro 10 küsür her şeyin fiyatı uçmuş. Hala kandırılıyorlar inanılmaz ya. 80 senelik ömür var çıkan çıksın ülkeden.
Turgay 1 yıl önce
Yanıt mı? Şaka mı yapıyorsunuz kendi çaldı kendi söyledi.
Özgür Ustaoğlu 1 yıl önce
Politikacılık böyle birşey sorulan sorulardan yağ gibi sıyrıldı doğru dürüst cevap vermedi, ben tatmin olmadım.
61 1 yıl önce
Sayın bakanımız 1 saat 95 lerdeki gençlik hikayelerini anlattı merakımızı giderdi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@