Seçil Erzan'ın, internetteki aramaları hayrete düşürdü! İntiharı mı düşündü?

Seçil Erzan, internette 'İsviçre suçlu kaçakçılığı', 'Ücret zehiri insanı kaç ölüm ölümleri' gibi aramalar yapmış.

Seçil Erzan'ın, internetteki aramaları hayrete düşürdü! İntiharı mı düşündü?

Aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan gibi ünlü futbolcuların da 21 kişinin dolandırdıkları iddiasıyla eski banka müdürü Seçil Erzan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanıklı davaya sanıkların telefonları ve dijital olarak bulunduklarının incelemelerine yeni bilirkisi raporuna girdi.

Erzan'ın vücutta internet üzerinden "Hangi ilaç ölümleri", "Türkiye'ye suçlu olmayan ülkeler 2023", "İsviçre suçluların", "Suçlu geri dönmeyen ülkeler", "intihar türü", "fare zehiri insanın kaçta ölümleri", "nasıl intihar edilir" gibi aramalarda olduğu tespit edildi. Sanıklar Ali ve Atilla Yörük'ün ise yakın tarihte telefonlarını değiştirdikleri belirlendi.

Kamuoyunda "Yüksek karlı gizli fon" adıyla bilinen Seçil Erzan'ın da aralarında bulunduğu 2'si tutuklu 7 sanığın yargılandığı dolandırıcılık davasında yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor devam ediyor. Dava dosyasına ilişkin yeni bilirkişi raporuna ilişkin cep telefonu incelemelerine girdi. Siber Suçlar ve Güvenliği Uzmanı tarafından sağlanan 200 sayfalık raporda, sanık Seçil Erzan'a ait 4 adet telefon ve 3 adet sim kart, sanık Nazlı Can'a ait 1 adet telefon ve 1 adet sim kart, sanık Ali Yörük'e ait 1 adet telefon ve 1 adet sim kart, sanık Atilla Yörük'e ait 1 adet telefon ve 1 adet sim kart olmak üzere toplam 13 adet dijital materyal ile saklanan 8 adet flash bellek ve 2 adet harddisk incelenerek çözümlemeler yapıldı.

Raporda, Seçil Erzan'ın bünyesinde, 117 bin 334 adet mesaj, fotoğraf, video, notlar, ses kayıtlarının incelendiği kaydedildi. Erzan'ın ülkelerinde internet üzerinden yapılan aramalarında 15 Mart- 7 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında "Hangi ilaç ölümleri", "Türkiye'ye suçlu olmayan ülkeler 2023", "İsviçre suçlu olmayan yerlerde", "Suçlu geri dönmeyen ülkeler", "intihar" Erzan'ın "Nuri Bey" , "fare zehiri insanı kaç ölüm öldürür", "nasıl intihar edilir", "kendini asma", "kötü kedi fare zehiri insana zarar verir mi?", "bilekleri kırma" gibi aramalar yaptığı tespit edildi. Erzan'ın "Nuri Bey" diye telefona kayıtlı olanların mesajlaşmaları sildiği de belirlendi. Bu geri kaydedilen mesajlarda "Bozcaada'ya 300 bin usd borç var çarşamba günü ödeyip orayı üzerine al o çöplere kalman anneme orda bakarsınız", “Sürekli kar koca beni tehdit ediyorlar , bankayı basıyor", " Ben kötü bir şey yapmadım Nuri, iyi kötü herkes birileri kazandığının benim hayatıma oldu, ne bir yuvam oldu ne de bir ailem kaldı", "Herşeyi dünyasının gözüne bulastırdin tek sorumlu sensin durduramadığın seni", "Beni takip ediyor , mevcutmi kaydediyor telefonlarımı ayrı ayrı o ayrı", "Secil hersey düzir yanlis bisey yapma yapilan ne varsa cezasini çekersin", "Çarem yok Nuri herkes beni bir kaşık suda boğar çok ağır ve adice bişi oldum de mahvettim hepsini perişan ettiğim insanlar benim yüzümden birikimlerini kaybettim hayatlarını kısalttığını gördük" . Öte yandan Seçil Erzan'ın cep telefonundan silindiği, ancak daha sonra geri taşınan fotoğrafların rapora girildiği bildirildi. Ajanda üzerinde “ATİLLA", “ALİ”, “NUR”, “NAZLI”, “HOCA”, “FT”, “UMUT” “TANIN”, “MERVE”, “HÜSEYİN”, “MOCİ”, “NURAY”, “ ENİŞTE", “TEYZE", “DERAS", “SÜLEYMAN", “ERKAN" gibi ibareler yazdığı, bu ibarelerin yanında alınan ve verilen paraların yazdığı, bazen tarih ve notlar yazdığı da görüldü.

ALİ VE ATİLLA YÖRÜK TELEFONLARINI DEĞİŞTİRMİŞ

Nazlı Can'ın yapısında yapılan incelemede ise fotoğraflarda ve kağıt üzerine yazılı notlarda şikayetçilerin isimlerinin yanı sıra; Fatih Terim gibi bazı davaların dışındaki isimlerde yer aldı. Bu kağıtlarda isimlerin yanında bazen miktarlar, bazen tarih ve notlar yazıldığı görüldü. Sanık Atilla Yörük'ün telefonunun incelemesinde ise, 3 bin 714 mesaj, fotoğraflar, videolar gibi bölümlerin incelendiği, Whatsapp'ın ve diğer saklandığı 9 Nisan 2023 tarihinden itibaren yüklendiği, bu bölümlerden itibaren çalıştırıldığı değerlendirildi.

Atilla Yörük'ün 3 farklı kişiye "Telefonu değiştirdim" diye mesaj atıldı, çok az veri olduğu ve suçlarla ilgili bulgulara rastlanmadığı kaydedildi. Tutuklu sanık Ali Yörük'ün de Atilla Yörük ile aynı tarih ve aynı kişilerin telefonlarını kullanmaya başladıkları, telefon değiştirme ve sıfırlamanın birlikte anlaşarak bildiklerinin anlaşıldığı kaydedildi. Yörük'ün bir numarayla yaptığı yazışmada, “Sizi ozaman uyardım, devam ettiyseniz takibi vardır yanarsınız” ibareleri yer aldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler