Savcı Öz'e tam zırhlı araç

Yeni aracıyla sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen Savcı Zekeriya Öz, gazetecilerin görüntü almaması için aracını adliye bahçesindeki otobüsün önünde durdurarak farklı kapıdan içeri girdi. Ergenekon soruşturmasının genişlemesi ile bi

Gündem 09.01.2009, 11:37
Savcı Öz'e tam zırhlı araç

Yeni aracıyla sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen Savcı Zekeriya Öz, gazetecilerin görüntü almaması için aracını adliye bahçesindeki otobüsün önünde durdurarak farklı kapıdan içeri girdi.

Ergenekon soruşturmasının genişlemesi ile birlikte Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'e gelen tehditlerin ardından Adalet Bakanlığı tarafından Savcı Öz'e daha önce Ford marka zırhlı araç tahsis edildi. Ankara'dan İstanbul'a gönderilen 1992 model araç yolda üç kez arızalanarak Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilebildi. Arızalı çıkması üzerine araç yaklaşık 10 aydır İstanbul Adliyesi'nin ön bahçesinde bekletiliyordu. Savcı Öz'e verilen aracın arızalı olması üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Öz'e 2008
model Reno Megan araç tahsis etmişti. Uzun süreden beri camları zırhlı olan aracı kullanan Savcı Öz'e yaklaşık bir ay önce tam zırhlı Mercedes marka tam zırhlı araç verildi. Aracın Adalet Bakanlığı mı yoksa İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından mı verildiği ise bilinmiyor.

Sabah 09.00 sıralarında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen Savcı Öz'ün aracı ilk kez görüntülendi. Yeni makam aracıyla adliyeye gelen Öz, gazetecilere görüntü vermemek için aracını otobüs önünde durdurarak başka bir kapıdan giriş yaptı. Savcı Öz'ün ardından Ergenekon davasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel'de adliyeye giriş yaptı. Adliyede yaklaşık 1.5 saat kalan Savcı Zekeriya Öz, daha sonra arkasındaki bir koruma aracıyla birlikte adliyeden ayrıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@