Sarıklı görüntüsü olay olan Tuğamiral Mehmet Sarı görevden alındı

‘Sarıklı’ görüntüleri çıkan ve günlerce konuşulan Tuğamiral Mehmet Sarı hakkında soruşturma başlatılarak görevden alındı.

Gündem 30.07.2021, 10:29
Sarıklı görüntüsü olay olan Tuğamiral Mehmet Sarı görevden alındı

‘Sarıklı’ görüntüleri çıkan Tuğamiral Mehmet Sarı’nın görevinden alındığı açıklandı. Basın ve Halkla İlişkiler Subayı Binbaşı Pınar Kara, “Yüksek Disiplin Kurulu işlemleri devam etmektedir” dedi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın dün düzenlenen basın bilgilendirme toplantısında açıklama yapan Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Plan Subayı Hava Muharebe Binbaşı Pınar Kara, ‘Sarıklı amiral’le ilgili soruya, “Söz konusu personel soruşturma başlatıldıktan sonra görevinden alınmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Disiplin Kanunu esasları doğrultusunda Yüksek Disiplin Kurulu işlemleri devam etmektedir” yanıtını verdi.

 7 AYDA 2 BİN 700 PERSONEL ÇIKARILDI

Binbaşı Kara’nın verdiği bilgilere göre, FETÖ ile mücadele kapsamında TSK’dan 15 Temmuz 2016’dan itibaren 23 bin 427 personel ihraç edilirken, 1869 personel hakkında idari sürecin devam ettiği bildirildi.

1 Ocak–28 Temmuz 2021 tarihleri arasında, 2 bin 713 personel kamu görevinden çıkarıldı, 501 emekli personelin rütbesi geri alındı.

Aynı bilgilendirmeye göre, son iki ayda 40 operasyon yapıldı.

24 Temmuz 2015’ten bugüne 18 bin 296, bu yılın başından itibaren ise 1595 terörist etkisiz hale getirildi. Eş zamanlı olarak icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında ise 215 terörist öldürüldü.

Sarıklı görüntüsü olay olan Tuğamiral Mehmet Sarı görevden alındıTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (13)
Yasin 2 ay önce
Türk milleti şeyhler dervişler müritler memleketi istemiyor demokratik laik bir cumhuriyetiz öyle kalacağız yobazlık isteyen yAllah arabistana
Haktan Şaşmaz 2 ay önce
yazık ki ismin Yasin. Sen eminimki değil caminin yolunu bilmek dininin D sinden haberin yok.( o da müslümansan tabiki)Allah ölünce sana laikten cumhuriyettenmi soracak sanıyorsun.Yazık sana. Acınacak halin var. Allah ıslah etsin seni
Kara Bayram 2 ay önce
Şeyhler, dervişler, müridler ile Viyana kapılarına kadar dayandık.Şeyh, derviş, mürid, tekke,camii düşmanları İslâma düşmanıdır.Türkiyeyi genelev, pavyon,meyhane,kumarhane ülkesi yapmak için çalışan kâfirlere inat çocuklarımıza Osmanlı'nın ne kadar büyük bir medeniyet olduğunu anlatacağız!
Tursun 2 ay önce
Birzamanlar namaz kılanlar dışlıyorlardı bir zamanlar sadece alevi vatandaşları aldılar bir zamanlar feto geldi ne devletmiş be ben oltan sungurlu zamanında bıyıklarım yüzünden soruşturma geçirdim yakıştığı için bırakmıştım bide büyük görüneyim diye bu kılık kıyafet işi soytarılık yazık güzel demokratik ülkeme
Cenk 2 ay önce
Herkese soruyorum bu adamın özel hayatı kimi ilgilendirir? Herkes inandığı gibi yaşayabilir. Hani demokrasi vardi.Eğer bu adam işini aksatıyorsa vazifesini yapmıyorsa o zaman suçludur ...Gerisi düşünce özgürlüğüdür.
OFLU61 2 ay önce
defolsun gitsin igrenc zat
Tonya 2 ay önce
Bir zaman fetoya tapanlarda böyle başlamıştı sonra ülkenin kuyusunu kazdılar.
Haktan Şaşmaz 2 ay önce
Namaz kılıyor diye neden iğrenç oluyor. İğrenç biri varsa sen ve senin fikirlerine sahip insanlar
bektaş yüksek 2 ay önce
görevden alınacaktı neden bu kada beklenildi. sanırım seçim kapıda.
Zafer 2 ay önce
Adam namaz takkesi giymiş sarık nerde iblisler
Kara Bayram 2 ay önce
Devletin başbakanı karşısında rakı içen yobazlar için soruşturma açıldığını görmedik.Türk milleti dünyaya islâma hizmet ettiği için hükmetmiştir.İslamâ savaş açanlar Türk milletini dünyaya hizmetkâr ve köle yapmıştır.Şimdi İngiliz,Fransız,Rus,Alman,Arap gelsin de hizmet edelim diye bekler olduk! İşte Türklüğü kullanan sebetayistlerin eseri de bu hakikat olmuştur.
Cesur 2 ay önce
Akı poku birbirine karıştırıp sizden olmayanlari saf dışı bırakmak en iyi yaptığınız iş gün gelir devran döner herkes hakettiğini bulur.
Temell 2 ay önce
Çok akıllısın bektaaaş.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@