Samsun'dan Ankara'ya yürüyüş

CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa eden Deniz Baykal'ın geri dönmesi için Samsun'da Demokratik Sol Çile Çiçekleri Hareketi mensubu 2'si bayan 6 kişi, Ankara'ya yürüyüş başlattı. Deniz Baykal'a haksızlık yapıldığını belirten Demokratik Sol Çile Çiçekleri Har

Gündem 15.05.2010, 20:01
Samsun'dan Ankara'ya yürüyüş

CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa eden Deniz Baykal'ın geri dönmesi için Samsun'da Demokratik Sol Çile Çiçekleri Hareketi mensubu 2'si bayan 6 kişi, Ankara'ya yürüyüş başlattı.

 Deniz Baykal'a haksızlık yapıldığını belirten Demokratik Sol Çile Çiçekleri Hareketi mensupları, ellerinde "CHP'siz bir Türkiye, Deniz Baykal'sız CHP olamaz" yazılı pankartla Samsun'dan Ankara'ya yürüyüş başlattılar. Bugün saat 17.30'da başlatılan yürüyüşe bazı partililer de destek verdi. 2'si bayan 6 kişi Ankara'ya yaya olarak ulaşmak üzere Samsun'dan yola çıktı. Yürüyüşe katılanların Deniz Baykal'ın evinin önüne kadar gidip burada açlık grevine başlayacakları öğrenildi.

 Yürüyüş komitesi başkanı olan ve Demokratik Sol Çile Çiçekleri Hareketi adına açıklamada bulunan İhsan Haznedar, "Kurtuluş Mücadelesi'nin başlatıldığı Samsun'dan biz Ankara'ya yürüyerek, oluşan karabulutları dağıtmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Sayın Genel Başkanımız Deniz Baykal sadece CHP'nin değil, aynı zamanda değerlerine sahip çıkan, Müslüman'ım diyen, emperyalistlere karşı çıkan herkesin genel başkanı. Yolumuzu kaybettiğimizde kutup yıldızı gibi bize yön veren genel başkan. Onun tekrarsiyasete dönmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bütün şehirleri dolayarak Ankara'ya ulaşıp gerekirse açlık grevi yapacağız" dedi.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
kaloen 11 yıl önce
Deniz BAYKAL kendi yaptığını bile gizlemezken, bunlar haksızlık yapıldı diyor, ya nekadar mezhebi geniş insanlarsınız yaa, bu bir toplumsal ahlak çöküntüsüdür neyin yürüyüşünü yapıyosunuz?
alayoglu 11 yıl önce
toplumsal ahlak çöküntüsü dediğin şey din tacirlerinin yaptığıdır önce onları sorgula boş konuşma kimin kimle bilmemne yaptığı kimseyi ilgilendirmez..
Cengiz Demir 11 yıl önce
Deniz Baykal ile meshur olmak isteyen o iki bayani anladim da, o diger erkeklere ne oluyor onu anlamadim. Chp zihniyeti Türkiye´ye yeni ufuklar aciyor anlasilan. Yaziklar olsun...
kaloen 11 yıl önce
Biri birşey derse önce kelama bakarım laf mı diye, sonra söyleyene bakarım adammı diye...ne bu laflar 5 para eder ne de söyleyen.
BOZKURT 11 yıl önce
Türkiyede sol bitmiştir çünkü CHP teröre destek veren Murat KARAYALÇINI Ankaradan belediye başkan adayı göstermiştir.Türk milleti ihaneti asla unutmaz.
yorguness 11 yıl önce
nereye yürüyorsunuz.nasıl mıdenız anlamış deiliz.bu olayı nasıl tasvip ettiniz kabul ettiniz türk toplum ahlakı nerde yoksa sizde bu yokmu.chp bitmiştir artık.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@