Sahiller Bomboş

Tatil merkezleri tatilcilerin oy kullanacakları bölgelere dönmeleri nedeniyle sessizliğe büründü.

Sahiller Bomboş

Tatil merkezleri tatilcilerin oy kullanacakları bölgelere dönmeleri nedeniyle sessizliğe büründü. Seçim öncesinde tenhalaşan sahiller, yabancı turistlere kaldı.

Genel seçim, turizm merkezlerindeki yerli turistlerin sayısını büyük oranda düşürdü. Türkiye'nin en büyük turistik çadır kampı olan 3 bin kişi kapasiteli Marmaris'teki Çubucak kampında kalanların tamamına yakını seçim bölgelerine döndü.

Turizmci Nahit Güler, “Kapasite anlamında yaklaşık yüzde 50'ye yakın biz azalmayla karşı karşıyayız. Onun dışında kalan bir yüzdenin de yarısı otobüslerle, kendi arabalarıyla kamptan ayrılmış durumdalar” dedi.

Öte yandan, bazı tatilciler ise partileri protesto etmek için tatiline devam ediyor.

Kuzey Ege de benzer durumda. Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki yazlık siteler neredeyse tamamen boşaldı.

Fethiye'de tatil yapan yerli turistlerin büyük bölümünün seçim merkezlerine dönmesiyle tenhalaşan sahiller en çok yabancı turiste yaradı.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler