Sağlık Bakanından Koronovirüs açıklaması

Sağlık Bakanı Koca'dan 'corona virüs' açıklaması: Vatandaşlarımız endişe etmesin

Sağlık Bakanından Koronovirüs açıklaması

Sağlık Bakanı Koca, "Termal kamera ile şüpheli olarak tespit ettiğimiz, yani ateşinin olduğu bir yolcu olmadığını çok net bir ifade ile söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca, '(Koronavirüsü) Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü bünyesinde bir operasyon merkezi oluşturduk. Bakanlık bünyesinde de bir bilim kurulu da oluşturuldu. Tüm tedbirlerimiz aldık, vatandaşlarımız endişe etmesin. Termal kamera ile şüpheli olarak tespit ettiğimiz, yani ateşinin olduğu bir yolcu olmadığını çok net bir ifade ile söyleyebilirim. Tahlil sonuçlarıyla Aksaray'daki hastanın domuz gribi olduğu kesinleşti.' açıklamasında bulundu.

Bakan Koca, "Enfeksiyon hastalıkları uzmanlarından oluşan bir ekibi güvenlik tedbirlerinin alınması şartıyla Çin'e göndermeyi ve oradan hastalarımızı, vatandaşımızı gelmek isteyenleri getirmekten yanayız. (Çin'deki Türk vatandaşları) Türk vatandaşımız olarak 25 kişiye yakın olduğunu biliyoruz. Bu sayı 30-35'i bulabilir. Dışişleri ve Milli Savunma Bakanlığımızla işbirliği içerisinde buradan bir Milli Savunma Bakanlığı'nın ambulans uçağı ile getirmekten yanayız" ifadelerini kullandı.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 2 ay Önce

Sağlık sekreteri Koca, siz endiselenmeyin dedikce malesef endiseliyoruz...

SIRADAKİ HABER