Sağlık Bakanı Koca günlük koronavirüs tablosunu açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlük koronavirüs tablosunu açıkladı.

Gündem 09.06.2020, 20:14 09.06.2020, 20:30
Sağlık Bakanı Koca günlük koronavirüs tablosunu açıkladı

Haber61 - Haber Servisi - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlük koronavirüs tablosunu açıkladı.

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Son 24 saatte iyileşen hasta sayımızın üçte biri kadar yeni hastamız var. Tanı konup, yatırılan hastalarımız sebebiyle yoğun bakım ve solunum desteğine ihtiyaç arttı. Virüsün etkisinin zayıfladığını gösteren bilimsel bir veri yok. “Normal” olan, tedbirdir." ifadelerine yer verdi.

9 Haziran 2020 tarihinde 37 Bin 225 test yapılırken 993 yeni vaka tespit edildi. 18 Kişi hayatını kaybederken 3 Bin 218 kişi iyileşti. Buna göre toplamda 2 Milyon 415 Bin 179 test yapılırken toplam vaka sayısı 172 Bin 114, toplam vefat sayısı 4 Bin 729, toplam yoğun bakım hasta sayısı 642, toplam entübe hasta sayısı 281 ve toplam iyileşen hasta sayısı ise 144 Bin 598 oldu.

Sağlık Bakanı Koca günlük koronavirüs tablosunu açıkladıTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Ali Papa 1 yıl önce
Sayın bakan Kocayı zaman zaman TV de teftislerde görüyoruz.Gunluk verileri açıklarken,ev disinda maske takmanın önemini anlatıyor amma hergun TV lerde gösterilen hastane inşaatı ziyaretinde tam normal günlerde olduğu gibi tebessümlü yüzünü görüyoruz çünkü hem kendini hem etrafındakileri riske sokarak maske takmıyor.Neden?Büyük ihtimalle görünümü bozulmasın diye olduğunu tahmin ediyorum.Onu maskesiz gören birçok vatandaş ta "Demekki maskenin o kadar önemi yok" diye düşünebilir.Bosuna dememişler"Balık baştan kokar" diye.Bakanin maskesiz gezmesi çok ama çok yanlış ve tüm ülke için tehlikeli sonuçlar doğuracaktır.Birilerinin onu uyarması lazım.
Trabzonlu 1 yıl önce
Sayın bakanımız dolmuşlar tıklım tıklım kafeler aynı caylar cam bardakta iciliyor futbol başlıyor birtek halısağaları kapattınız nasıl işbu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@