banner556

Sağlık Bakanı Koca canlı yayında koronavirüs aşısı oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı oldu.

Gündem 13.01.2021, 19:24 13.01.2021, 19:33

Aşı gündemiyle toplanan Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca açıklama yaptı. Açıklamanın ardından Bakan Koca bilim kurulu üyeleri koronavirüs aşısı oldu.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca. Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Açıklamanın ardından Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu Üyelerine, Ankara Şehir Hastanesinde ilk doz COVID-19 aşısı oldu.

Bakan Koca'nın açıklamaları şöyle:

Güvenlik testleri tamamlandı, aşı güvenli. Devlet büyüklerimiz aşılanması örnek teşkil edecek. Aşılama programının son derece şeffaf yürütülmesi en büyük önceliğimizdir. Vatandaşlarımız aşılama programının seyrini web sayfası üzerinden canlı olarak takip edebileceklerdir. Birazdan huzurlarınızda Bilim Kurulu üyelerimizden hastalığı geçirmemiş ya da gönüllü olarak aşılanmamış olanlarla ilk aşıyı olacağız. Aşıların üzerinde bulunan karekod sebebiyle ismine tahsis edilen kişi dışında aşının kullanılması mümkün değildir. Yarından itibaren sağlık çalışanları aşılanacak. Salgını durdurana kadar aşıyı uygulamakta, tedbir ve kısıtlamalara uymakta kararlıyız.

Daha sonra hastaneye giden ağlık Bakanı Fahrettin koca aşı oldu.

Aşılama sonrası konuşan Bakan Koca "

Bakan Koca şunları aktardı:

Öncü olarak ilk aşıyı kendimin yaptıracağını sizlere daha önce de ilan etmiştim. Birazdan huzurlarınızda Bilim Kurulu üyelerimizden hastalığı geçirmemiş ya da gönüllü olarak aşılanmamış olanlar ile birlikte ilk aşıyı olacağız.

Yarından itibaren tüm Türkiye'de sağlık çalışanlarımızın aşılarına başlanacaktır. Vatandaşlarımız aşılama seyrini web sitesinden canlı olarak takip edebileceklerdir.

Aşıların üzerinde bulunan kare kod sistemiyle adına tahsis edilen kişiden başkaya aşılamak mümkün değildir. Tedarik planına uygun şekilde aşılanacak kişiler kendilerine sıra geldiğinde haberdar olacaklar, randevu alarak aşılamaya gidecektir.

Aşı çalışmalarında vatandaşlarımızı motive edecek devlet büyüklerimizin aşılanması için Bilim Kurulumuz yararlı buldu.

Bugün bizi 1 yıl boyunca yıpratan, her hanemize temas eden küresel bir salgının yıkıcı etkisine karşı başlatığımız bir gündür.

Bu önemli günün hepimizin sağlığı ve toplumuzun huzuru için aşılama programına destek olmanızı rica ediyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Şimdi Bilim Kurulu üyelerimizle birlikte Ankara Şehir Hastanemize hemen geçerek aşı programımızı başlatacağız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (6)
Hüseyin 1 hafta önce
Cin mi Alman mı
Murat 1 hafta önce
Çin asisi coronavac
Ali Papa 1 hafta önce
3.ncü şık olarak plasebo aşımı? olabilirdi.Şaka bir yana,halihazır gündemde olan tüm aşıların,ağır hastalık ve ölümü önleme etkilerinin %100 e yakın olduğu söyleniyor.En iyi taraflarıda bu.
Bilenbiri 1 hafta önce
Yozdil denen ahmak cinovac aşısına
"sözde" aşı dedi....şimdi bu herife gün doğdu ,bide aşı kitabı yaz 5 bine sat...
Nasılsa alacak keriz çok.....:)
Olli 1 hafta önce
Aklima bir anda çernobil geldi, o zamanin bakanida kamaralar önünde çay içip milletle dalga geçmisti.
Bakalim burdan ne çikacak
12345 1 hafta önce
Gerçekten covid aşısımı yoksa tetanoz mu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@