7m


7m

hyundai

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca acı haberi verdi! ilk ölüm gerçekleşti!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı.

Gündem 17.03.2020, 23:52 18.03.2020, 00:54

Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’ye de yayılmaya devam eden koronavirüs ile alakalı sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni bir açıklama yaptı.

Bakan Koca'nın yaptığı açıklamada Korona Virüsle mücadelede bir hasta kayıp yaşandığını belirtti ve  89 yaşında bir erkek olduğunu belirtti.

Koca Ayrıca bugün Koronavirüs tanısı konan vatandaş sayısı 51 olduğunu ve toplamda Koronavirüs tanısı konan kişi sayısı 98'e çıktığını söyledi.

İşte Bakan Fahrettin Koca'nın açıklamasının satır başları:

Bu saatlerde yine buluştuk. O gün aldığımız tedbirlerle 90 gün direndiğimizi ifade etmiştik. Olayın Çin'de ortaya çıktıktan sonra ciddiyetini ilk fark eden ülkelerden olduk. Türkiye'nin kendini tümden yalıtması imkan dışıydı. Size 7 gün önce ilk vakayı bildirmiştim.

Virüs solunum yolu üzerinden bulaşıyor. Temas virüse aradığı fırsatı sunuyor. Kalabalık ortamlar en tehlikeli.

Çocuklar ve gençler kolayca kapıyor ama hastalık görülmüyor. Ölüme neredeyse rastlanmıyor. Yetişkinlerde ise yaşa göre değişebiliyor.
Ölüm oranı sanılanın altındadır. Ağır seyreden kişiler direnci düşük ve başka hastalığı kişilerdir. Yaşlılar yine risk altındadır. 

Geç saatlerde bulunmam planlı bir toplantı değil. Bu gece sizi ve bütün halkımızı üzen bir haberi bildireceğim.


Corona virüsle ile mücadelemizde ilk kez bir hastamı kaybettim.

Kendisi 89 yaşındaydı virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı. İlk kaybımız olan beyefendiye Allah'tan rahmet diliyorum. Hepimiz bu ölümü metanetle karşılamalıyız.

Pozitif sonuçların büyük kısmı iyileşmeyle sonuçlanıyor. Bunun için gerekli destek tedavisini veriyoruz.

Bu şekilde giriş yapanlar kontrolden geçirildi ve geçiriliyor. İzole edilen vakalar bulunmakta ve yakınları taranmakta. Önceden tanı konan hastalarımızın yakın çevresini tarıyoruz.

Toplam hasta sayımız 98 olmuştur.

Bir kez daha halkımıza baş sağlığı diliyorum. Tanı konan hastalarımıza geçmiş olsun diliyorum. 

Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet ediyorum. Hayatımızı bu şartlara göre düzenleyelim 1,5-2 ay direnelim.


Yorumlar (5)
BenDeniz 2 yıl önce
Her gün çıkıp rapor vermekle önlem aldığınız algısı yaratıyorsunuz hastanelerde hangi önlemleri almışsınız? Doğru almışsınız sağlık çalışanlarının yerine polisiye tedbirler almışsınız İstanbulda hastaneler hiç de söylediğiniz gibi hizmet vermiyor sağlık çalışlarınız işi bilmiyor yetersiz. insanlara doğruları söyleyin sosyal medya Twitter den yazmakla ve ya ekranlara çıkarak aynı şeyleri söylemekle bu işler olmuyor. Koronayı ranta çeviren fırsatçıları da görün ve hakettikleri cezayı verin.
Avusturyadan 2 yıl önce
Sen sırf kötülemek için yazan aşağılık bir varlıksın. Gel avrupanın halini gör . O bakanın ayağını yalarsın
Erol 2 yıl önce
Lanet olsun nasıl önlem alıyrsnz ki vaka sayısı hergün artıyr
61@61 2 yıl önce
Onlar beceremiyor sen al önlem bakalım lanetle iş yürümüyor.Dünya yanıyor sen konuşuyorsun
Trabzonlu 2 yıl önce
öyle bir zamana geldikki zenginler fakirlerden dahacok korkuyorlar şunu anlarlar inşAllah demekki zenginlik adamı kurtarmıyor paranın okadar önemi yomuş şimdi su en önemli para bizi temizlemiyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@