Sağlık Bakanı açıkladı: Yeni koronavirüs vakaları var!

Son dakika haberine göre saat 13.30'da başlayan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantının ardından açıklama yaptı.

Gündem 16.03.2020, 20:18
Sağlık Bakanı açıkladı: Yeni koronavirüs vakaları var!

Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından güncel duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından öne çıkanlar:

Türkiye'deki tablo, diğer ülkelerdeki tabloyla özdeş değildir. Biz genel tabloya kıyasla şanslı durumdayız. Tedbirlere uyarsak kontrolü elimizde tutarız.

Salgında olayların kontrolden çıkmasının nedeni paniktir.

"TEST KİTİNİ TÜM İLLERE VERECEĞİZ"
Laboratuvar sayımızı hafta sonuna kadar 16'ya çıkaracağız. Test kitini ülkenin bütün illerine vereceğiz.

Umreden gelen vatandaşlarımızı gözleme aldık. 14 gün boyunca vatandaşlarımızı gözlem altında tutacağız.

ALO 184 SABİM hattı, korona danışma hattı olarak hizmet vermeye başlamıştır. Uzman hekimlerimiz bazı ön hizmetleri geniş kitleye vermiş olacak. Destek hattımız sayesinde vatandaşlarımızın dışarı çıkmamalarını sağlamış olacağız.

İngiltere, İsviçre, Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne yarın yerel saat 08.00 itibariyle uçuşlar yasaklanmış olacak.Uçuş yasağı uyguladığımız ülke sayısı 20’ye çıkmış oldu.

"POZİTİF ÇIKAN YENİ VAKALARIMIZ VAR"
Pozitif çıkan yeni vakalarımız var. Bu akşam topluca pozitif çıkan günlük rakamı da açıklayacağım. Can kaybı yok ama olmayacağı anlamına gelmez. Solunum sıkıntısı olan hastalar var.

"TÜRKİYE'YE DÖNMEKTE LÜTFEN ISRARCI OLMAYALIM"
Yurt dışından yeni gelişlerle risklere yeni riskler eklemeyelim. Türkiye'ye dönmekte lütfen ısrarcı olmayalım. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı olmadı bu olmayacağı anlamına gelmez. Solunum sıkıntısı olan hastalarımızın olduğunu söylemek isterim.

Yorumlar (6)
Humus 11 ay önce
Bizi bu hakemler öldüremediyse(çoğumuzu) coronada zorlanır. Hakemlik Trabzon şehri için, coronavirus den daha az tehlikeli değildir. Aydınus47 geçti bu hafta kentten, duvara kafa attık, elimizi yüzümüzü soğuk suyla yıkadık şükür hala hayattayız.
Murat 61 11 ay önce
Bunca çalışan ve esnafın mağduriyeti ne olacak vergi SGK borçlarından e hacize devam ediyorsunuz bunlar içinde birşey düşünmüş olmanız gerekiyor sayın bakan malum yarın Çay ocaklarına kadar çoğu yer kapalı tüm tedbirleri almıştık nede olsa
Ts 11 ay önce
Kiyamat alametleri
Seis 11 ay önce
Sayin bakan iyiki varsin hergun televizyonda heryerde sen. Digerlerinden ses seda yok.dolar almis basini gidiyor kapatin dediginiz mekanlar ucretsiz izne cikariyolar calisanlari millet neyle gecinecek varmi bir tedbirleri eve kapanin yemeyin icmeyin ortada dolanmayin harcamazsiniz masraf olmazmi demek istiyorlar.yazik heryerde bir belirsizlik icimiz karamsar.
Trabzonlu 11 ay önce
sayın bakanımız gec kalıyoruz kararları yavaş yavaş alıyoruz hemen alınmalı sokağa belirli saatte cıkmalı
Trabzonlu 11 ay önce
Karamsar olmayacağız kimse şimdiye kadar acından ölmemiş bu olayı atlatalım kim şimdi borcu düşünür alacaklı düşünsün

Gelişmelerden Haberdar Olun

@