Rusya'dan şaşırtan Filistin desteği

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev İsrail'le barış içinde yaşayacak bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasını desteklediklerini açıkladı.Rusya'nın uluslararası alanda kabul edilebilecek yasal bir zeminde sorunun çözülmesini desteklemeye devam edeceği

Gündem 03.06.2010, 19:35
Rusya'dan şaşırtan Filistin desteği

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev İsrail'le barış içinde yaşayacak bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasını desteklediklerini açıkladı.

Rusya'nın uluslararası alanda kabul edilebilecek yasal bir zeminde sorunun çözülmesini desteklemeye devam edeceğini ifade eden Rusya lideri, "Bu konuda bizim prensiplerimiz değişmedi. Çalışmaların sonunda İsrail'le barış içinde yaşayacak bağımsız bir Filistin devletinin kurulması gerekiyor." dedi.

Medvedev Kremlin'de düzenlenen törende yaptığı konuşmada Mısır, Özbekistan ve Almanya gibi ülkeler dahil olmak üzere sekiz ülkenin büyük elçilerinin güven mektuplarını kabul etti.


Kahire'de bir yıl önce gerçekleştirdiği ziyarette Mısır'la stratejik ortaklık anlaşması imzaladıklarını hatırlatan Rusya lideri, "Ortadoğuda en önemli ortaklarımızdan biri Mısır. İkili ilişkilerimizi çok boyutlu olarak geliştirmeye devam ediyoruz. Bunun iki ülke halklarına ve uluslararası güvenliğin artmasına katkı sağlayacağına inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek salı günü Refah sınır kontrol noktasını açarak insani ve tıbbi yardımlar için Gazze'den çıkışlara izin verdiğini açıklamıştı.

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
casa 11 yıl önce
Biz millet olarak birlikte hareket edersek,hakkı hakkaniyeti hep birlikte savunursak,inancım o ki,dünyanın halklarının tamamı,devletlerin de tamamına yakını bize desdek verirler.
aytacs 11 yıl önce
Hikaye anlatma Putin.Çeçenler de okuyor bunları.
aytacs 11 yıl önce
Hikaye anlatma Dmitri Medvedev ...Çeçenlerde okuyor bunları.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@