banner518

Rusya'dan flaş Türkiye kararı!

İmzalandı...

Gündem 28.08.2016, 15:30 28.08.2016, 15:40
Rusya'dan flaş Türkiye kararı!
Rusya Başbakanı Medvedev çok önemli bir imza attı.

Rus hükümeti, uçak krizinin ardından getirilen, Türkiye ile charter uçuşlarına yönelik yasağı kaldırdı. Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, Türkiye'ye yönelik charter yasağını kaldıran kararnameyi imzaladı.

İLAVE ÖNLEM TAVSİYESİ

Rusya Başbakanlığı'ndan yapılan açıklamada, kararname ile Türkiye ve Rusya arasında charter uçuş gerçekleştiren havayolu şirketlerinin uçuş güvenliğinin temini için ilave önlemler alınmasını sağlamaları tavsiye edildi.

SON GÖRÜŞMEDE GÜNDEME GELMİŞTİ

Sputnik'in haberine göre açıklamada, Türkiye ve Rusya arasındaki tarifeli seferlerde güvenliğin sağlanması için gerekli ilave önlemlerin alınması talimatı da verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 9 Ağustos'ta gerçekleştirdiği görüşmede, Türkiye'ye yönelik charter seferlerinin tekrar başlatılması konusu da gündeme gelmişti.

Rusya, TSK'nın 24 Kasım'da Rus Su-24 uçağını düşürmesinin ardından Türkiye ile charter uçuşları yasağı getirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 9 Ağustos'ta St. Petersburg'da bir araya geldiği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de söz konusu yasağın kaldırılmasını istediklerini belirtmişti.

RESMEN İMZALANDI

Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev'in Türkiye'ye charter uçuş yasağını kaldıran imzayı resmen attığı ve uçuşların bugün itibariyle başlayacağı belirtildi.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@