Rus televizyonunundan skandal Türkiye haritası!

Rus televizyonu Trabzon'un da içinde yer aldığı bölgeyi Batı Ermenistan olarak gösterdi

Gündem 20.04.2020, 21:33
Rus televizyonunundan skandal Türkiye haritası!

Türkiye'nin Doğu Anadolu, Güneydoğu ve Karadeniz bölgesinde Trabzon, Rize ve Artvin'i harita üzerinde sözde Batı Ermenistan olarak yayınlayan Rusya televizyonu HTB'ye Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, tepki gösterdi.

Türkiye'de 20 şehri içerisine alıp sözde Batı Ermenistan hayaline ve Ermeni diasporasının faaliyetlerine Rusya Federasyonun açık alenen destek olduğunu belirten ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey,"Ermenilerin Türkiye üzerindeki ülke kurma hayallerine Rusya ve Fransa artık açık alenen destek vermektedir. Sözde Batı Ermenistan geçici hükümetinin kurulmasına izin veren Fransa şimdide sözde vatandaşlık kimliklerinin dağıtılmasına göz yummaktadır. Fransa'da başlatılan bu sözde Batı Ermenistan hayaline Rusya'da yayın yapan HTB televizyonu da yayın esnasında yayınladığı küstah harita üzerinde Türkiye toprağı olan 20 şehrimizi sözde Batı Ermenistan olarak göstermesi ve yayın yapması artık Rusya'nın da faşist Ermeni örgütlerini ve oluşumlarını desteklediğini göstermektedir" dedi.

Rusların Çarlık ve SSCB dönemlerinde de Ermenileri silahlandırdığını ve Kafkasya ile Osmanlı topraklarında kanlı katliamlara destek olduğunu söyleyen Gülbey, "Ruslar yüz yıllardır Türk kanı dökmektedir. Rusya geçmişte de Ermenileri kullanarak Bölgelerimizde sivil masum Müslüman halkın katledilmesine göz yumdu. Rusya Dışişleri Bakanı ve çalışanların çoğunun Ermeni asıllı olduğundan Rusya dış politikaları da hep Müslüman Türk'e karşı olmuştur. Geçici sözde Batı Ermenistan hükümeti kurduran Fransa ve televizyon yayınlarında harita üzerinde Türkiye'ye ait üç bölge üzerinde sözde Batı Ermenistan yazıp gösteren Rusya HTB televizyonunu şiddetle ve esefle kınıyoruz. Rusya artık bu maşalarını içimizden çekmeli ve bu sinsi siyasi oyunlarına son vermelidir" şeklinde konuştu.

Yorumlar (10)
x5461 7 ay önce
Ey yerleri gögleri yaratan Allahim.Türkiyeye el uzatanlari ve bölmek isteyenleri harita üzerinde göl eyle yarabbim.
Halo 7 ay önce
İstiyorlar ki Ermenistan ı ülke topraklarına katalım.
Hasan 7 ay önce
Ayıdan post Rus'dan dost olmaz" atasözü meşhur. Dedem rahmetli anlatırdı Kafkas Cephesini. Ermenilerin işledikşeri cinayetleri. Ruslarla yapılan savaşları. Tarih akıllılar için tekerrür etmez.
Ramiz 7 ay önce
keşke Çanakkale geçilseydi diyebilen hainlerden hiç bir farkı yok bunun. Bunu buraya haber yapan onu da ifşa ederse seviniriz.
TÜRK YÜCE BİR IRKTIR kendini Türk olarak görmeyen anlayamaz ,bu bilinç dünyayı hep tedirgin etti hala ediyor.
şenol 7 ay önce
Rahmetli babaannem muhacirlik görmüş o yılları anlatırken hep şunu derdi ayıdan post Ruslardan dost olmaz derdi. Aynen öyle
Poyraz 7 ay önce
Baltacı Mehmet Paşa seni rahmetle anıyoruz
ibraam 7 ay önce
sadece ruslarmı bağladı. bizim hükümet de bizi nerede gördüğünü açıklasın. 45 gün oldu hala maske alamadığım bir devlete vergi veriyorum askerlik yapıyorum, bir maske alamıyorum. La bari serbest bırakında böbreğimizi satıp maske alalım çolukcocuğumuza.
Ercan 7 ay önce
Ibraam. Bir sürü haberde sırf muhalif olmak için Abartılı Yorumun var. Yorumlarını hiç beğenmiyorum amaaa. Adresini yaz da sana 10 adet yollayayım. Ciddiyim.
BenDeniz 7 ay önce
Müzik notası veririz başkada bi şey yapamayız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@