7m


7m

hyundai

Putin Ukrayna için onayı verdi! Girin!

Rusya Devlet Başkanı Putin onayı verdi! Rus ordusu Ukrayna'nın doğusuna giriyor

Gündem 22.02.2022, 09:14
Putin Ukrayna için onayı verdi! Girin!

Rusya Devlet Başkanı Putin, resmi olarak tanıdığını duyurduğu Donetsk ve Lugansk bölgeleri için Rusya Silahlı Kuvvetleri'ne barışın korunması talimatını verdi. Bu gelişmeyle Rus ordusu, Ukrayna'nın Donbas bölgesine girecek.

Ukrayna'nın doğusundaki Donbas bölgesinde günden güne artan gerilim sonucunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, tarihi bir konuşma yaparak Donetsk ve Lugansk'ı resmen tanıdığını açıkladı.

Konuşmasının ardından Putin, Kremlin Sarayı'nda sırayla sözde Donetsk Halk Cumhuriyeti, ardından sözde Lugansk Halk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıyan kararnameyi imzaladı. İmza töreninde söz konusu yönetimlerin temsilcileri de hazır bulunmuş, Rusya ile ayrılıkçıların sözde yönetimleri arasında "dostluk" ve "iş birliği" anlaşmaları da imzalanmıştı.

PUTİN'İN TALİMATIYLA RUS GÜÇLERİ UKRAYNA'NIN DOĞUSUNA GİRİYOR

Tanıma kararının ardından Putin, Rusya Silahlı Kuvvetlerine Donetsk ve Lugansk'de barışın korunması talimatını verdi. Böylece Rus güçleri, Ukrayna'nın doğusunda Donbas bölgesine ayak basmış olacak.

"DÖKÜLEN BU KANLAR KİEV'DEKİ REJİMİN ELİNDE OLACAK"

Konuşmasında Donbas bölgesinin tarihsel olarak Rusya'nın bir parçası olduğunu ifade eden Putin, sözlerinin sonunda nihai kararını açıklayarak "Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetlerinin egemenliğini tanıyoruz. Bu kararı daha önce almalıydık. Federal meclisi bu kararı desteklemeye davet ediyorum. Dökülen bu kanlar Kiev'deki rejimin elinde olacaktır. Bu kararları açıklayarak Rus vatanseverlerin gücünün arkamda olduğunu hissediyorum." ifadelerini kullandı.


Yorumlar (2)
adnan 3 ay önce
simarik amerika ve haramileri colpaniz yemedi putin karizmanizi cizdi somurucu doyumsuz fasistler helala putin
İdiot 3 ay önce
Reis iki tokat sallar Putine geri gider Putin akıllı ol gızdırma reisi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@