PKK'dan 'uyuşturucu operasyonu'

PKK'dan 'uyuşturucu operasyonu'PKK'nın gençlik yapılanması ve asayiş birimi olarak bilinen Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde ‘uyuşturucu operasyonu’ düzenledi.Yüzü kapalı örgüt mensupları, girdikleri kahvehane

Gündem 18.08.2014, 10:45
PKK'dan 'uyuşturucu operasyonu'

PKK'dan 'uyuşturucu operasyonu'

PKK'nın gençlik yapılanması ve asayiş birimi olarak bilinen Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde ‘uyuşturucu operasyonu’ düzenledi.

Yüzü kapalı örgüt mensupları, girdikleri kahvehane ve sokaklarda silah çekip vatandaşları sıraya dizdi. YDG-H üyeleri esrar sattığından şüphelendikleri bazı kişileri sokak ortasında sopalarla dövdü. Örgüt arama, silah çekme ve dövme görüntülerini ise sosyal medya hesabından duyurdu.

Geçen hafta Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki yol üzerinde arama noktası kurarak IŞİD militanı olduğu belirtilen 13 kişiyi yakalayan YDG-H, bu sefer Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde 'uyuşturucu operasyonu' düzenledi. 1,5 yıl önce Şırnak’ın Cizre ilçesi ile Diyarbakır’ın Sur ilçesinde kuruluşunu ilan ettikten sonra başta bölge il ve ilçeleri olmak üzere ülke geneline yayılan yapılanma, kendisini PKK’nın şehirdeki ‘askeri unsuru’ olarak tanımlıyor. Bünyesinde asayiş, ahlak ve uyuşturucu gibi birimleri da olan örgüt, şehirdeki eylemleri organize ediyor.

YDG-H, dün gece Diyarbakır’ın dört merkez ilçesinden biri olan Sur ilçesinde uyuşturucu operasyonu düzenledi. Saat 21.00 sularında ilçenin en merkezi yeri olan Gazi Caddesi ve Melik Ahmet Caddesi’ne çıkan yüzleri kapalı ve silahlı YDG-H üyeleri, yoldan geçen vatandaşları durdurup kimlik sordu, esrar ya da uyuşturucu madde sattığından şüphelendiği kişileri bir süre gözaltında tuttu. Daha sonra kahvehane ve internet kafelere giren örgüt mensupları, silah çekerek vatandaşları sıraya dizdi. Kimlik kontrolü yapan yüzü kapalı kişiler, bazı vatandaşları gözaltına aldı.

 

YDG-H üyeleri, bu sırada esrar sattığı, torbacılık yaptığından şüphelendikleri bazı kişileri sopalarla dövdü. Örgüt daha sonra operasyon görüntüleri internetten paylaştı. Görüntülerde YDG-H üyelerinin bazı kişileri sopalarla dövdüğü, silah çektiği, sıraya dizdiği görülüyor.

PKK'dan 'uyuşturucu operasyonu'Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
yorumcu 7 yıl önce
Türk polisinin , ve askerinin yapacağı görevi bir terör örgütü yapıyor ve bu normalmiş gibi haber yapılıyor, ne yapalım artık çözüm süreciyle geldiğimiz bu bölünme sürecinde pkk dan gururmu duyalım, yazıklar olsun diyemiyorum zaten yazık ettiler teröristlere teslim olanlar.
yorumcu 7 yıl önce
neden bu haber yorumlarla eleştirilmiyor, yorum yazanmı yok , yetmezciler nerdesiniz, pkk güvenlik teşkilatıda kuruldu sayenizde, bu alçaklıklara ortaksınız.
EMRE NEHIR 7 yıl önce
Arkadaşlar çok saf olmayın.Pkk zaten uyuşturucu ile geçimini sağlıyor.Onlardan izinsiz uyuşturucu satanlara operasyon yapmışlar dövmüşler halen anlayamadınız.
Hüseyin Karagöz 7 yıl önce
PKK terörü bu şekilde para kazanıyor...Bu gücü bırakmaz.AKPnin çözüm sürecinde dağa çıkan sayısı arttı diyen AKPnin valisiydi...Bu katillere değil Güneydoğuyu Türkiyeyi versen silah bırakmaz...Emperyalizm buna müsade etmez.Kime silah satacak...Nasıl Anadolunun,Ortadoğunun iliğini sömürecek..Nasıl su,doğalgaz,petrol yollarına sahip olacak...Artık PKK Güneydoğuda güvenik gücü.Yol kesiyor,miting yapıyor,operasyon düzenliyor,Türk bayrağını indiriyor..Katil başının heykelini dikiyor,Öcalan talimat veriyor,AKPnin gururu Barzani başkan oluyor..O zaman ne diyoruz YOLA DEVAM....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@