banner491

PKK paniğe kapılıp köşeye sıkıştı!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) başarılı operasyonları sonucu paniğe kapılan ve eleman temininde zorlanan terör örgütü PKK/PYD/YPG, gözünü Suriye'nin kuzeyinde yaşayan masum çocuklara ve gençlere dikti.

PKK paniğe kapılıp köşeye sıkıştı!
banner492
banner432

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, terör örgütü  PKK/PYD/YPG kurduğu sözde özel birimle, Suriye'nin kuzeyinde örgütün kontrol  ettiği bölgelerde çocuk ve gençleri tespit ederek, zorla silah altına almaya  çalışıyor.

Münbiç ve Fırat'ın doğusunun teröristlerden temizlenmesi maksadıyla  askeri harekatın gündeme gelmesi ve son dönemde başarılı operasyonlarla yaşadığı  büyük kayıpların ardından siviller üzerindeki baskısını artıran bölücü terör  örgütü, özellikle Arapların yoğun olarak yaşadığı Haseke bölgesinde her evden en  az bir genci zorla silah altına alıyor.

Aileleri kandırıp çocukları kaçırıyorlar

Terör örgütü PKK/PYD/YPG'nin çocukları kaçırması, uluslararası  raporlara da yansımıştı.

Rapora göre, kaçırılan çocuklar ailelerine bir daha gösterilmiyor.

Söz konusu çocuklar ve gençler uyuşturucuya alıştırılıyor, intihar  saldırılarına yönlendiriliyor ve çatışmalarda ön saflarda ölüme gönderiliyor.

Çocuklarını görmek ve geri almak isteyen aileler ise tehdit ediliyor,  hatta örgütün ölümcül eylemlerine maruz kalıyor.

Terör örgütünün baskı ve zulmünden bıkan bölge halkının, bölgenin  teröristlerden temizlenmesini sabırsızlıkla beklediği, çocuklarını örgüte teslim  etmek istemediği ve bu yönde Türkiye'den yardım beklediği öğrenildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner441

banner472