banner556

PKK'dan kaçan terörist itiraf etti: Kadın erkek fark etmeden tecavüz ediyorlar

Şırnak'ta terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan kadın terörist, örgütteki taciz ve tecavüz olaylarını anlattı. Kadın terörist ifadesinde, ''Orada kadın-erkek fark etmiyordu. Erkeklere de aynı şeyleri yapıyorlar. Bu iğrenç bir durum. Bunu sakın unutmasınlar, erkek-kadın onlar için fark etmiyor'' dedi.

Gündem 26.11.2020, 14:54
PKK'dan kaçan terörist itiraf etti: Kadın erkek fark etmeden tecavüz ediyorlar

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre emniyet birimlerinin çalışmaları sonucunda ikna edilen kadın terörist, 20 Kasım'da Şırnak'taki sınır kapısına gelerek güvenlik güçlerine teslim oldu. Terör örgütüne 2008'de katıldığı, 2008-2016 yılları arasında Irak'ın kuzeyinde, 2016-2020 yılları arasında Suriye'de PKK/KCK/PYD/YPJ adına faaliyette bulunduğu belirlenen ve bulduğu ilk fırsatta terör örgütünden kaçan E.C'nin itirafları PKK'nın gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koydu.

KADIN VE ERKEKLERE TECEVÜZ EDİLDİĞİNE ŞAHİT OLDU
Kamplarda kaldığı dönemde erkek teröristlerin kadın ve erkeklere tecavüz ettiğine şahit olduğunu anlatan E.C, örgütün acımasız ve kirli yüzüne ilişkin, "Beni ilk götürdükleri yer Van'daki HDP binasıydı. Daha önce oraya hiç gitmemiştim. Orada iki kadın biraz konuştuktan sonra beni başka bir adamın yanına götürerek teslim ettiler." dedi.

"BİZ ÇOK ÖZGÜRÜZ, SEN DE ÖZGÜR OLURSUN"
Aile
baskısı nedeniyle evden dışarı çıkamayan biri olduğu için örgütün özgürlük vaatlerine kandığını belirten E.C, "Gitmek istemiyordum, zorla götürdüler, kandırdılar. Birçok vaatte bulundular. 'Biz çok özgürüz, sen de özgür olursun. Biz evimizden çıkıyoruz, sen de çıkarsın.' dediler. Ben evden çıkamadığım için onlara inandım. Ne olduğunu bilmiyordum" ifadelerini kullandı.

"DÖVMEDİKLERİNİ SÖYLÜYORLARDI AMA ÇIĞLIKLARINI DUYUYORDUK"
Kampa gittikten sonra örgütün gerçek yüzünü öğrenmeye başladığını, çok kötü şeylerle karşılaştığını kaydeden E.C, "Gittiğimiz yerlerde bir iki ay yürüdük. Orada iki üç erkek, iki kadın vardı. O süre zarfında insana bir şey yapmıyorlar, güven veriyorlar ama kampa gittikten sonra bir sürü şeyle karşılaşıyorsun. Oraya gittiğimde 'eğitim alacaksın' dediler ama orada çok kötü şeyler yaşadım. Benim yaşadıklarımı yaşayan bir sürü kadın arkadaşlar var. Onları gördüğümde biri tutuklanmıştı. Sürekli ağlıyordu, dövüyorlardı. Onlar dövmediklerini söylüyorlardı ama seslerini, çığlıklarını duyuyorduk. O sesleri duyduğumda çok kötü oluyordum. Babam aklıma geliyordu. Evdeyken babamın beni dövdüğünü hatırlıyordum" dedi.

"ERKEKLERE DE AYNI ŞEYLERİ YAPIYORLAR"
Kaçmak isterken yakalanan bir kadın teröristin tecavüze uğradığını belirten E.C, tecavüz eden sözde takım komutanının olaydan sonra rahatça dolaştığını anlattı ve "İki gün ormanda buna maruz kalan kadın geri geldiğinde olanları bize anlattı. Odada bir süre tek kaldı. Sürekli bağırıyor, küfür ediyor, ölmek istediğini söylüyordu. Ben bunları kimsenin yaşamasını istemiyorum. Takım komutanının tecavüz ettiğini söylemesine rağmen 'o böyle bir şey yapmaz' dediler. O adam serbest dolaşıyordu. Birçok olaya şahit oldum. Bunlar sadece kadın değildi, erkekler de vardı. Orada kadın-erkek fark etmiyordu. Erkeklere de aynı şeyleri yapıyorlar. Bu iğrenç bir durum. Bunu sakın unutmasınlar, erkek-kadın onlar için fark etmiyor" dedi.

"15 YAŞINDAKİ KIZ BİLE TECAVÜZE UĞRUYORDU"
Kendisine de tecavüz girişiminde bulunulduğunu anlatan E.C., "Bağırdım, çağırdım, sesimi duyup gelenler oldu. Ben şanslıydım. Benim gibi şanslı olmayanlar da olabilir çünkü tecavüze uğrayan bir sürü kişi oldu. Anlattığımda inanmadılar, 'Öyle bir şey asla yapmaz, sen yalan söylüyorsun.' dediler. Ailem hakkında bir sürü şey söylediler. 'Sen kültür almamışsın, biz senin gibilere böyle yapıyoruz, kendimizi tatmin ediyoruz.' diyorlardı. 15 yaşındaki kız bile tecavüze uğruyordu" şeklinde konuştu.

"KENDİNİZİ KURTARIN AİLENİZİN YANINA DÖNÜN"
Bir fırsatını bulunca terör örgütünden kaçarak teslim olduğunu söyleyen E.C, "Bana çok iyi davrandılar. Gerçekten geldiğim için çok mutlu oldum. Herkesin buraya gelmesini istiyorum. Korkmasınlar, gelsinler, korkulacak hiçbir şey yok. Örgütteyken 'Sınıra gidersen öldürürler' diyorlar. Öyle bir şey yok. Biz geldik, bizi öldürmediler. Kendinizi kurtarın, ailenizin yanına dönün. Devlet nasıl affederse aileler de affeder" diye konuştu.

Yorumlar (5)
OFLU TÜRK 2 ay önce
BU ŞARTLARDA HALA ORADAN KAÇMAYIP KALANLAR DURUMDAN MEMNUN DEMEKKİ TERÖRİSTTEN BAŞKA NE OLUR ZATEN
Ekrem 2 ay önce
Avrupaya kaciyor cogu türklerden kaciyoruz diyorlar avrupada dönerci dükkanlarinin cogu türkiyemizden kacanlar isletiyor avrupali müsterilerine türkiyeyi inanilmaz kötülüyorlar avrupalilarda inaniyor ve bunlara oturma izni veriyor bunlarin cogu bingölü tunceli urfadan geliyor diyarbekiride unutmayalim mardinlilerde var bu sehirlere operasyon yapilarak temizlenmeli cocuklarinida avrupada türk düsmani olarak büyütüyorlar izin zamanlarinda antalyada cirit atiyorlar bunlara lütfen türkiyem operasyon yapmali..
Adam 2 ay önce
12 yıl dağda kalıyor, PKK ya her türlü hizmeti yapıyor, 2 sene, 5 sene falan değil 12 sene sonra "bulduğu ilk fırsatta kaçıyor"
Gelde inan buna şimdi. Yırtmak için örgütü kötülemek. Bunları herkes biliyor. Bilinmeyen bir şey anlat
yakun 2 ay önce
Hanım efendi: "KADIN VE ERKEKLERE TECEVÜZ EDİLDİĞİNE ŞAHİT OLDU" böyle diyor. Vay canına; sen dağa piknik yapmaya mı gittiğini sanıyordun? Kendisine de tecavüz edeceklermişte bağırıp, çağırarak kurtulmuş. Sanki tecavüz edilenlerin ağzı yoktu. Adam sana tecavüze kalkışır da seni bırakır mı? Doğruyu söyle.
Şimşek 2 ay önce
Senelerdir aynı hikayeler,yakalanana kadar biji apo yakalanınca tecavüz ediyolar,sorsan ya kandırıp çıkardılar dağa ya kaçırdılar kendi isteğinizle çıktınız dağa hainsiniz,devlet devlet değilki sizi sultanahmet meydanında kurşuna dizsin hainlik suçundan.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@