PKK 7 imamı kaçırdı

Terör örgütü PKK/PJAK, İran güvenlik güçleri tarafından yakalanan terör örgütü mensuplarının idam edilmesine misilleme olarak İran'ın Batı Azerbaycan Eyaleti'ndeki Sardasht kenti kırsalındaki köylerde görevli Fars kökenli 7 imamı kaçırdı. İmamlara karşılı

Gündem 09.11.2010, 13:39
PKK 7 imamı kaçırdı

Terör örgütü PKK/PJAK, İran güvenlik güçleri tarafından yakalanan terör örgütü mensuplarının idam edilmesine misilleme olarak İran'ın Batı Azerbaycan Eyaleti'ndeki Sardasht kenti kırsalındaki köylerde görevli Fars kökenli 7 imamı kaçırdı.

İmamlara karşılık cezaevindeki teröristlerin salıverilmesi şartı

Terör örgütü PKK/PJAK'ın, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarında rehin olarak tuttuğu imamlara karşılık, terör örgütünün cezaevlerindeki örgüt mensuplarının salıverilmesini talep ettiği kaydedildi. Ancak, teröristlerin bu taleplerini kabul etmeyen İran'ın, imamların tutulduğu örgüt kamplarına yönelik operasyon hazırlığı içinde olduğu öne sürüldü.

Haraç vermeyen imamlara saldırı

Geçtiğimiz aylarda PKK/PJAK'lı teröristlere haraç vermeyi kabul etmeyen Merivan şehrinde görevli imam Mustafa Şirzad ve oğlu teröristlerin saldırısına uğramıştı. PKK/PJAK'lı teröristlerin, cuma namazı çıkışında imam Mustafa Şirzad ve yanındakilerin üzerlerine otomatik silahlarla ateş etmeleri sonrasında, imam ağır yaralanmış, oğlu Said Şirzad ve kardeşi Hadi Şirzad ile birlikte cemaatten 3 kişi hayatını kaybetmişti.

Benzer eylemler Türkiye'de de gerçekleşti

PKK'lı teröristler benzer bir eylemi de Türkiye'de gerçekleştirmişlerdi. PKK'lı teröristler ''örgütünün şiddet eylemlerine karşı çıktığı ve gençleri sokak eylemlerinden uzaklaştırdığı'' gerekçesiyle Hakkari'de Merkez Hacı Camii imamı Aziz Tan ile Şırnak'ın İdil ilçesinde fahri imamlık yapan M.Emin Hezer'i sabah namazına giderken şehit etmişlerdi.

Ahmedinejat: Birlikte savaşmalıyız

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, New York'ta gazetecilerin sorularını yanıtlarken, bölge ülkeleri için önemli bir sorun oluşturan PKK/PJAK terör örgütüne karşı komşu ülkelerin işbirliğinin önemine işaret ederek, ''Teröristlerden hepimizin canı yanıyor. Bunlara karşı başarılı olmak için birlikte savaşmalıyız'' şeklinde konuşmuştu.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
kuzey yıldızı 9 yıl önce
bu pkk lılarda deli tavuk gibi ne yapacaklarını nereye saldıracaklarını şaşırmışlar....
tsmk 9 yıl önce
lanet olasi pkk bizim degerlerimiz cok iyi biliyor imamlari kaciriyor. halkin sevip saydigi kisiliklier. bu terör elbelt bir gün bitecek. Gelecek nesil bundan haberi olmuyacak. yeterki sabredelim. Ülkemize milletime destek olalım. yılmıyalım.
zevla 9 yıl önce
İmamlara artık AKP nin arka bahçesi olmuş durumdalar. AKP-Fettullah-PKK benim en nefret ettiklerimdir. Gisin bunlar kurtarsın. Devlet Bahçeli birşeyler söylemek istiyor ama bazıları anladıkları halde anlamamazlıktan geliyor. En güzel cevabıda Mehmt Şandır kendilerine bildirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@