banner526

banner533

banner513

Pilotlar gözyaşlarıyla uğurlandı

THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, güçlükle yaptığı konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Gündem 28.02.2009, 12:06 14.10.2019, 21:11
Pilotlar gözyaşlarıyla uğurlandı

Cenazeleri sabaha karşı İstanbul'a getirilen Kaptan pilot Hasan Tahsin Arısan, Murat Sezer, Olgay Özgür ve Ulvi Murat Eskin için THY Genel Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. Törende acılı aileler, THY yetkilileri ve çok sayıda pilot hazır bulundu. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Kazada şehit olan THY personelinin özgeçmişleri okunduğu sırada, acılı aileler gözyaşı döktü. Büyük üzüntü yaşayan aileleri, THY görevlileri teselli etmeye çalıştı.

Konuşma yapan THY Genel Müdürü Temel Kotil, şehit mürettebatın, görevlerini layıkıyla yerine getirdiklerini belirterek, "Arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerimiz ve tüm camiamızın başı sağolsun" dedi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin ise konuşması sırasında duygusal anlar yaşadı. Konuşmakta zorlandığı gözlenen ve zaman zaman gözyaşı döken Karlıtekin, "Şehit arkadaşlarımız işlerini ciddiyetle yapan insanlardır. Arkadaşlarımız 126 insanın kurtuluşuna vesile oldular. Kendileri ateş oldu, hepimizin yüreğine düştü" ifadelerini kullandı.

Cenazeler, dua okunmasının ardından ikinci törenin düzenleneceği Ataköy 5. Kısım Camii'ne gönderildi. Camideki törenin ardından Hasan Tahsin Arısan, Olgay Özgür ve Ulvi Murat Eskin'in cenazeleri Edirnekapı'daki THY Şehitliği'nde, Murat Sezer'in cenazesi ise Bursa Gemlik'te toprağa verilecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@