7m


7m

hyundai

Peker'in iddiaları sonrası gündeme gelen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Çalışkan konuştu

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan "Benim gibi birini açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım?"

Gündem 28.05.2021, 13:31
Peker'in iddiaları sonrası gündeme gelen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Çalışkan konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, son dönemdeki iddialarıyla tartışma yaratan Sedat Peker'e koruma verilmesiyle ilgili olarak işaret ettiği Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan sessizliğini bozdu. Çalışkan, açığa alınacağı yönündeki iddialara "Türkiye'deki en dürüst insanı neden dolayı açığa alacaklar çok merak ediyorum. Türkiye'de dürüst siyasetçiler var. En başta Sayın Cumhurbaşkanı var. Benim gibi birini açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım?" yanıtını verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş olan Sedat Peker'e koruma verilmesiyle ilgili gündem yaratacak açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Soylu'nun Peker'e koruma polisi verilmesinde sorumluluğuna işaret ettiği ve açığa alınacağı yönünde iddialar gündeme gelen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan sessizliğini bozdu.

"TÜRKİYE'DE DÜRÜST SİYASETÇİLER VAR, EN BAŞTA SAYIN CUMHURBAŞKANI VAR"


Cumhuriyet gazetesine röportaj veren ve iddialarla ilgili olarak "Allah'a sığınıyorum" diyen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Çalışkan, açığa alınacağı yönündeki haberlerle ilgili de konuştu. Çalışkan şu ifadeleri kullandı;

"Türkiye'deki en dürüst insanı neden dolayı açığa alacaklar çok merak ediyorum. Çıksın bir görelim bakalım. Türkiye'de insanlar var. Dürüst siyasetçiler var. En başta Sayın Cumhurbaşkanı var. Mustafa Çalışkan gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım. Çok merak ettim."


Yorumlar (15)
61 1 yıl önce
Adam diyorki beni görevden alacak adamim alnini karislarim,bunun bu kadar büyük konusmasinin sebebi hükümeton simdiye kadar bir cok pis isini yaptim,sikiysa alin ondan sonra sizi....
4161 1 yıl önce
Aynen öyle
Nihat 1 yıl önce
Başta dürüst cumhurbaşkanı diyerek kendine kalkan yapıyor üçkağıtcı.
zagene 1 yıl önce
Fetö taktikleri ne güne duruyor.
Mantıklı 1 yıl önce
İşte bu Zihniyet ! “Beni kim görevden alacakmış görelim”? Sırtınızı dayadıklarınız, elbet birgün yok olacak !! ““ Onu, Bunu aldılar sesimi çıkarmadım. Birgün Beni aldılar, sesimi duyacak kimse kalmamıştı “ !!!
4161 1 yıl önce
Türkiye de dürüst siyasetçiler VARSA neden ülke bu durumda. Dürüst siyasetçiler DEMEKKİ duruma hakim değiller
idris 1 yıl önce
Ohhhh ne güzel bir ülke önüne gelen dikleniyor kendini bir halt yerine koyuyor sen kimsin ulan hadsiz
MUSTAFA 1 yıl önce
SON 20 YILDA ÜLKEDE
H. M 1 yıl önce
Çevir kazı...
OFLU TÜRK 1 yıl önce
SAYIN MÜDÜRÜM BÜYÜK KONUŞMAMAK LAZIM BELLİ OLMAZ BU İŞLER
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@