Oyuncak vitrinine bakan Merve'ye oyuncak yağdı

Keban'ın dağ köylerinden Topkıran'da yaşayan ve geçimini hayvancılıkla  sağlayan Halis (30) ve Havva (26) Akkavak çiftinin 2 çocuğundan biri olan Merve, ailesinin peynir, çökelek ve tereyağ gibi ürünler satmak için geldiği Ağın'da bir oyuncakçı dükkanının

Gündem 05.01.2015, 10:36 30.07.2019, 15:32
Oyuncak vitrinine bakan Merve'ye oyuncak yağdı

Keban'ın dağ köylerinden Topkıran'da yaşayan ve geçimini hayvancılıkla  sağlayan Halis (30) ve Havva (26) Akkavak çiftinin 2 çocuğundan biri olan Merve, ailesinin peynir, çökelek ve tereyağ gibi ürünler satmak için geldiği Ağın'da bir oyuncakçı dükkanının vitrinine bakarken Ağın Belediyesinde memur olarak çalışan Suat Uyanık'ın (35) dikkatini çekti.

KOLİLERLE OYUNCAK GÖNDERİLDİ

Oyuncaklara bakan Merve'nin fotoğrafını çeken Uyanık, bunu bir süre önce sosyal medyada paylaştı. Bu paylaşımın ardından yurdun dört bir yanından çok  sayıda duyarlı vatandaş, Merve'ye kolilerle oyuncak gönderdi. Akkavak ailesini  ziyaret eden Uyanık, oyuncakları Merve'nin ailesine teslim etti. Küçük Merve,  birbirinden farklı çok sayıda oyuncağa kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

"ÇOK MASUM BAKIŞLARI VARDI"

Suat Uyanık, "Bir süre önce gezerken, Merve'nin oyuncakçı dükkanının önünde masum bakışlarını gördüm. Fotoğraf makinem yanımdaydı ve hemen fotoğrafını çektim. Daha sonra dedesiyle tanıştım. Adının Merve olduğunu öğrendim. Çok masum bakışları vardı" dedi.

"DUYARLI ARKADAŞLAR İLETİŞİME GEÇTİ"

Oyuncakçı kapalı olduğu için Merve'nin istediği oyuncakları alamadıklarını anlatan Uyanık,"Fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinde paylaştım. Sağ olsun duyarlı arkadaşlar 'Biz, Merve'ye hediyeleri nasıl ulaştırabiliriz, oyuncak alıp nasıl gönderebiliriz' diye sorarak bizimle irtibata geçti. Bizde Merve'nin hediyelerini ulaştırabilmek için uğraştık" diye konuştu.

OYUNCAK VE KIYAFET GÖNDERİLDİ

Fotoğrafı paylaştıktan sonra, Merve'ye oyuncak ve kıyafet göndermek  isteyen yaklaşık 10 kişinin kendisinden adres istediğini belirten Uyanık, "30-40  çeşit oyuncak ve kıyafeti bana ulaştırdılar. Ben de sahibine, yani Merve'ye  ulaştırdım. Halen bana mesaj atıp Merve'ye ulaşmak isteyenler var" ifadelerini kullandı.

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Hediyeleri getiren Uyanık'ı evlerinin kapısında karşılayan Merve Akkavak, kolileri açarak oyuncakları tek tek inceledi. Hediyelerden dolayı mutluluk yaşayan küçük Merve, oyuncak ve kıyafet gönderen herkese teşekkür etti.

Merve'nin babaannesi Emanet Akkavak ise torununun ve kendilerinin  hediyelerden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, "Merve çok bekledi.  Çocuklara 'bugün benim arkadaşlarım gelecek' demiş. Çok sevindi, bugün evden hiç çıkmadı" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@