banner556

Ortahisar Vefa Grubu 'Hızır' gibi yetişiyor!

"Ortahisar Vefa Sosyal Destek Grubu" evden çıkamayan vatandaşların imdadına yetişiyor.

Gündem 26.03.2020, 14:51
Ortahisar Vefa Grubu 'Hızır' gibi yetişiyor!

Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin Ortahisar Kaymakamlığı ile birlikte hayata geçirdiği "Ortahisar Vefa Sosyal Destek Grubu" yeni korona virüs (kovit-19) nedeniyle evden çıkamayan vatandaşların imdadına yetişiyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge çerçevesinde 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı uygulanmasından sonra yaşamlarını evlerinde idame ettirmek zorunda kalan vatandaşların gıda, ilaç gibi her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için oluşturulan Ortahisar Vefa Sosyal Destek Grubu bugüne kadar pek çok aileye yardım elini ulaştırdı. Vatandaşlar 112,155 ve 156 numaralı telefonları arayarak ihtiyaçlarını ve isteklerini bildirebiliyor.  

Ortahisar Vefa Grubu 'Hızır' gibi yetişiyor!

"HAYATTAN KOPMAMALARINI SAĞLIYORUZ"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Türkiye'nin ve dünyanın büyük bir salgınla karşı karşıya olduğunu söyledi.  Vefa Grubu'nun salgının yayınlanmasını önlenmesi için evlerinde yaşamak zorunda kalan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulduğunu belirten Başkan Genç, "Ülkemiz ve dünya büyük bir salgınla karşı karşıya... Bu salgın bütün insanlığı tehdit ediyor. Çin'den başlayan bu salgın başta Cumhurbaşkanımızın riyasetinde devletimizin ve Sağlık Bakanlığımızın tedbirleriyle kontrol altına alındı. Bu tehditlerden bir tanesi de bu salgının yaşlıları tehdit etmesi nedeniyle 65 yaş üstü büyüklerimizin dışarıya çıkmasının kısıtlanması idi. Biz de valiliğimizin riyasetinde, belediyemiz, Ortahisar Kaymakamlığımız ve Büyükşehir Belediyemizle birlikte 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için Ortahisar Kaymakamlığımız uhdesinde Vefa Destek Grubu'nu kurduk. Belediyemizden 36 kıymetli mesai arkadaşımız, Büyükşehir'den 20, Emniyetimizden 24 tane mesai arkadaşımız ile birlikte bir ekip anlayışıyla grubumuz çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşların 112, 155 ve 156 nolu telefonlara ilettikleri bütün talepleri karşılamak için bu grubu faaliyete geçirdik. İletilen talepler çok hızlı bir şekilde değerlendirilerek hemen anında ekiplerimiz tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Kıymetli büyüklerimizin sağlıkla ilgili taleplerini de karşılayarak hayattan kopmamalarını sağlıyoruz. Sağlıkla, ilaçlarla ve gıdayla ilgili taleplerini karşılıyoruz.  Yaşlılarımızın maaşlarının çekilmesiyle ilgili taleplerini de yerine getiriyoruz. İnşallah kısa zamanda hem ülkemiz hem bütün insanlık bu salgını atlatır." 

Ortahisar Vefa Grubu 'Hızır' gibi yetişiyor!

"BANA BİR ŞEY OLMAZ DEMEYİN"

Salgını yaşlıların bulaştırdığıyla ilgili algının çok yanlış olduğuna dikkat çeken Başkan Genç, gençlere de uyarılarda bulundu. "Bana bir şey olmaz" anlayışıyla hareket edilmesinin çok yanlış olduğunu dile getiren Genç, "Sanki bu salgının artmasına baş tacı büyüklerimiz sebebiyet veriyormuş gibi bir algıya sebebiyet vermemiz lazım. Çünkü bu işte asıl dikkat etmesi gerekenler "Bana bir şey olmaz" anlayışıyla hareket eden değerli gençlerimizdir. Çünkü, bu genç kardeşlerimiz de o evlere giriyor. O nedenle gençlerimizi bir kez daha ciddi bir şekilde uyarmak istiyorum. Lütfen, Sağlık Bakanlığı'mızın yayınladığı korunmayla ilgili uyarılara hep beraberce uyalım. Herkes ne kadar evde kalmaya devam ederse bu salgının önüne de o oranda geçeceğiz." ifadelerine yer verdi.  

Ortahisar Vefa Grubu 'Hızır' gibi yetişiyor!

"HARFİYEN UYALIM"

Korona virüsünden korunmak için herkesin kendi olağanüstü halini ilan etmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Genç, "Devlet bu konuyla ilgili bütün tedbirleri alıyor ama bunları uygulayıcılar bizleriz. Bunu hep beraberce devlet millet el ele seferberliğiyle uygularsak daha kısa zamanda atlatacağımıza inanıyorum. Her bir kişinin aldığı tedbir diğer bir kişiyi koruyan tedbirdir. Umumi sağlığı ilgilendiren bir salgın... O nedenle yapılan uyarılara hep beraberce harfiyen riayet edelim. Bu konuda rehavete düşüp, vurdumduymaz davranırsak bu iş daha sıkı tedbirlere gidecek. Yani bu olmadan hepimiz kendi açımızdan olağanüstü hal ilan edelim. Bu şekilde bu işin üstesinden daha kısa sürede geliriz diye düşünüyorum.  Bu ekipte yer alan bütün mesai arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum." diye konuştu.  

Ortahisar Vefa Grubu 'Hızır' gibi yetişiyor!

Ortahisar Vefa Grubu 'Hızır' gibi yetişiyor!

Ortahisar Vefa Grubu 'Hızır' gibi yetişiyor!

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@