vardallar

Örs kanayan yaraya parmak bastı "Neden Trabzon hattı pahalı?"

Hüseyin Örs "Trabzon uçakları neden pahalı? THY sefer sayısını arttırsın" dedi.

Gündem 29.06.2019, 12:14 29.06.2019, 12:21

Trabzon hattı uçak biletleri fiyatlarının yüksek olması ile ilgili 23 Mayıs tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM’ye soru önergesi veren İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, konuyu bu kez Meclis gündemine taşıdı.

Dünya genelinde turist sayısının yükselmesinde en önemli faktörünün havayolu ile ulaşım imkânlarının artması olduğunu belirten Örs; "Son zamanlarda özellikle Trabzon’a yapılan uçak seferlerinde pahalılık sektör adına yaşanılan en önemli sorunların başında gelmektedir. Bu durum Trabzon şehrinin ekonomisini ve turizmini olumsuz yönde etkilemektedir." dedi. 

Devlete ait hava yolu firmalarının sefer sayılarını arttırması gerektiğini söyleyen Dr. Hüseyin Örs; "Trabzonlu hemşehrilerim, Trabzon'a gidiş ve Trabzon'dan dönüş uçak biletlerinin pahalı olmasından şikâyetçidir. Trabzonla yaklaşık aynı mesafedeki diğer şehirlere kıyasla Trabzon uçuşları neden pahalıdır? Özellikle yaz mevsimiyle birlikte seyahatlerin daha da artacağı düşünülürse piyasanın insafına terk edilen uçak bileti fiyatlarının Trabzon ve diğer şehirlere yapılan uçak seferleri sayısıyla da ilişkili olduğu dikkate alınarak devlete ait hava yolu firmalarının sefer sayılarının artırılmasına yönelik bir çalışma bu mağduriyetin giderilmesi noktasında son derece önemlidir." dedi.
 


Yorumlar (12)
davut 2 yıl önce
Neden mi pahalı? Ordu- Giresun havalimanına yolcu gitsin diye. 270 tl olan bilet ordu için 107 tl. Böyle bir şey olur mu? Oluyor. Teşekkürler gerekli gereksiz her yere siyasi rant uğruna havalimanı açan AKP
takdir 2 yıl önce
hüseyin örs bir takdiri hakediyor. her seferinde trabzonun bi sorununu meclise taşıyor. dieri 5 milletvekilimiz yıllardır kürsüde tek bir sorunu dile getirmiyor. aman birilerini eleştirmeyelim partimize laf gitmesin diye. ama şehrimiz onlardan çok memnun ki çoğunluk hep onlarda.
Saveriksalı 2 yıl önce
Helal olsun size vekilim.
Akpnin vekilleri size yazıklar olsun siz trabzon için napıyorsunuz al maaşı ye yan gel yat
Cevo 2 yıl önce
Bu adam karadenizin gururu ve temsilcisidir
H.TAFLAN 2 yıl önce
Helal olsun sayın vekilimiz Trabzon'umuzun her sorununu meclis gündemine taşıyor ya diğerleri....
Oktay 2 yıl önce
Sayin Örs.Size çok Teşeklür ederim.Gerçekten çok önemli bir konuyu Gündeme getirdiniz.Yurtdişindan Trabzona,4 kişilik bir Aile 3200 euro ya Uçak bileti alarak gelebiliyor,Cep harçliğini hesap etmedik daha.Daha doğrusu artik gelemiyor.Biz Bedava gelelim demiyoruz.Uçak biletine Aşiri verdiģimiz Para yi,Trabzon Şehrin de Harcayabilsek,hem Esnaf kazanir,hem de Devlet kasasina Vergi kazandiririz.Araba ile gelmek çok büyük Çile,sıkıntı.Yolda Yok olan bir Sürü Aileler var.InšAllah bir cözüm bulunur.Bizlerde daha fazla Memleketimize gelebilir,Ekonomik olarak Şehirimize katki sunariz.
Tolga 2 yıl önce
Helal olsun sana vekilim,eyyy Trabzon halkı siz yine %66 yı önümüzdeki seçimlerde %90yapın size artık acımıyorum çünkü sizin kafanız değişmez
MUHARREM AKSOY 2 yıl önce
KATILLIYORUM RİZEYE GEREKSİZ HAVAALANI YAPIYORLAR BOŞ YERE PARALARI SAÇIYORLAR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@