Okullara 101 bin etkileşimli tahta gönderilecek

 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, FATİH Projesi kapsamında 432 bin dersliğin etkileşimli tahta ve yazıcılarla donatılacağını belirterek, "Proje kapsamında bugüne kadar 85 bin etkileşimli tahta dağıtımı gerçekleştirdik. Etkileşimli t

Gündem 20.12.2014, 11:43
Okullara 101 bin etkileşimli tahta gönderilecek

 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, FATİH Projesi kapsamında 432 bin dersliğin etkileşimli tahta ve yazıcılarla donatılacağını belirterek, "Proje kapsamında bugüne kadar 85 bin etkileşimli tahta dağıtımı gerçekleştirdik. Etkileşimli tahtalardan 101 bininin okullara sevkıyatına başlandı" dedi.

Bakan Elvan,  yaptığı açıklamada, FATİH Projesi kapsamında, Bakanlık olarak bugüne kadar 85 bin etkileşimli tahta ile 3 bin 657 yazıcı ve doküman kamerayı Milli Eğitim Bakanlığına teslim ettiklerini söyledi.

Elvan, 347 bin etkileşimli tahta ve 42 bin yazıcı için ihale yapıldığını ve yüklenici firmalarla sözleşmelerin imzalandığını ifade ederek, 42 bin yazıcının alımının gerçekleştirildiğini ve okullara 16 bin yazıcının gönderildiğini belirtti.

Etkileşimli tahtalardan 101 binin de okullara sevk edilmeye başlandığını anlatan Elvan, dağıtımlara paketler halinde devam edileceğini kaydetti.

FATİH Projesinin tamamlanmasının ardından öğrencilerin bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanma yetkinliğinin artacağını vurgulayan Elvan, projenin bilişim sektörünü de olumlu yönde etkileyeceğini ifade etti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
apa 7 yıl önce
Etkileşimli (akıllı) tahta değil, etkileşimli (akıllı) öğrenci bekliyoruz. Öğrenci sınavdan 6-8-14-24 alıyor performans ödevi vermiyor fakat hicbir şekilde sınıfta kalma kaygısı yok. 9. Sınıflar 165 kişi bu öğrenci grubunun %25'i sınıfını doğrudan geçer, %25 ilk kısım öğretmenin itelemesiyle geçebilir. Geri kalan %50'ilkkısım ise sınıfta kalır. Bunları su anki verilere gore yazıyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@