7m


7m

hyundai

Oğlum devlet için adam öldürdü

2005'te öldürülen Susurluk hükümlüsü özel harekat polisi Oğuz Yorulmaz'ın annesi, oğlunun devlet adına 93-94 cinayet işlediğini iddia etti ve “Başlarında Veli Küçük vardı” dedi. Ergenekon soruşturmasıyla ilgili dün şok bir iddia daha ortaya atıldı. 2005 y

Gündem 05.09.2008, 10:25
Oğlum devlet için adam öldürdü
2005'te öldürülen Susurluk hükümlüsü özel harekat polisi Oğuz Yorulmaz'ın annesi, oğlunun devlet adına 93-94 cinayet işlediğini iddia etti ve “Başlarında Veli Küçük vardı” dedi.

Ergenekon soruşturmasıyla ilgili dün şok bir iddia daha ortaya atıldı. 2005 yılında öldürülen Susurluk sanığı özel harekat polisi Oğuz Yorulmaz'ın annesi oğlunun Ergenekon örgütü bünyesinde devlet adına 93-94 cinayet işlediğini öne sürdü.

BEN OĞLUMU DEVLETE MEMUR VERDİM
Uğur Dündar'ın hazırlayıp sunduğu Star Ana Haber bülteninde bir röportajı yayınlanan Oğuz Yorulmaz'ın annesi Nuran Yorulmaz şok eden iddialarda bulundu. Oğlunun ölümünden Ergenekon örgütünü sorumlu tutan anne Yorulmaz şunları söyledi: “Ergenekon'da sadece paşalar değil siyasetçilerde var. Ben evladımı devlete memur verdim, çeteci vermedim. Ortalama 93-94 kişiyi öldürmüşler. Bazı Kürt işadamlarını başta Ömer Lütfi Topal, Savaş Buldan, Behçet Cantürk gibi PKK ya destek oluyorlar diyerek devlet adına öldürdüler. Oğlum, özel harekat, vurucu tim bu nereye gönderirlerse oraya gidiyor. Devlet çete yaptı. Veli Küçük Paşa bunların başıydı. Emirleri ondan alıyorlardı. Ben büyük bir ihtimalle oğlumun öldürülmesini onlardan biliyorum. Sadece Veli Küçük'le bitmez bu iş, Tansu Çiller Hanım, Mehmet Ağar, İbrahim Şahin...”

Pehlivanlı'nın intikamı
Öldürülen ANAP Milletvekili Alparslan Pehlivanlı'nın katilini oğlunun arkadaşlarıyla öldürdüğünü iddia eden anne Yorulmaz “..... o zaman başbakandı. Pehlivanlı öldürüldükten sonra rahmetli Abdullah Çatlı'ya telefon ediyor. 'Pehlivanlı'nın kanı yerde kalmasın' diyor. 'Vuranı temizleyin' diyor. Abdullah Çatlı'dan böyle bir ricada bulunuyor. O da benim oğluma havale ediyor” dedi.

DEVLET İÇİN KURŞUN SIKANLAR KAHRAMAN OLMADI
Anne Yorulmaz röportajın sonunda şunları söyledi: “Tansu Çiller o zaman 'Devlet için kurşun sıkanlarda bir yiyenler de bir' diyordu. Hani nerede? Oğlumu kullanıp bir kenara atan devlet ölümünden sonra da yardım etmedi. Oğlumun ölümünden sonra ne arayan oldu ne soran. Bir torunum var. Tarhana ve erişte yapıp satarak katkı sağlamaya çalışıyorum. Ama yaşlandım yapamıyorum eskisi gibi. Paşa gibi evladımı kullandılar attılar kenara.”

İhbar mektubu
Yayında, Oğuz Yorulmaz'ın bir yakını tarafından Mehmet Ağar'a gönderildiği iddia edilen bir de mektup okundu. Yorulmaz'ın sağlığında anlattıklarının aktarıldığı öne sürülen mektubun bir bölümünde Susurluk örgütünde yer alan resmi ve sivil kişilerin adları yer alıyor. Ayrıca örgütün siyasi sorumlularının da dönemin Başbakanı Tansu Çiller ile Mehmet Ağar olduğu iddia ediliyor. Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de Susurluk örgütünün önde gelen isimleri arasında bulunduğu öne sürülen mektupta şu ifade yer alıyor:

“Başlangıçta her şey vatan için yapılıyordu ama kesinlikle bu resmi grubun içinde üç kişi vardı ki her şeyi vatan için yapıyordu. Oğuz Yorulmaz, Ayhan Çarkın ve Ercan Ersoy.”

Mektupta Oğuz Yorulmaz'ın Kumarhaneler Kralı Ömer Lütfi Topal'ı, PKK destekçisi oldukları iddia edilen Kürt işadamları Savaş Buldan, Adnan Yıldırım ve Behçet Cantürk'ü kendilerinin öldürdüğünü itiraf ettiği de öne sürülüyor.

ANNE YORULMAZ İSYAN ETMİŞTİ
Nurhan Yorulmaz, oğlunun cenaze töreninde “Ben oğlumu memur verdim, çete yaptılar. Oğluma sahip çıkmadılar. Mehmet Ağar, Tansu Çiller şimdi konuşsun. Bu işin içinde Susurluk'un parmağı var. Yavruma kıydılar. Yavrumu devirenler de inşallah devrilecek” demişti.

Yorumlar (2)
sakaryalı 14 yıl önce
evt cok derın ısler bnde kıtap okuyp boyle bılgler edınıyorum vede dogru bnde olsm bnde aynısını yarm kurtler bu ulkede barınmamalı ama sunuda soylemek gerkır evet devlet admı kullap atıyor bu bı gerck bunn onune gecmzsınız ornek vermek gerkırse sedat peker oda devlet admıydı sımdı nerde devletın mahkumu oldu anlıcnız devlet kulanıp atıyo...
sizofren 14 yıl önce
devletin gücünü kendi gücü sanıp. ortada külhanbeyliği yaparken, ne millet tanıyordunuz ne devlet. şimdi ne oldu? ne yani bu işleri yaparken hiçmi kendi namı hesabınıza nemalanmadınız. siz dua edinki tarhana ve erişte yapıp satacak bi ülkeniz. var. bence siz hakkınızı başka yerde arayın. sizin alacaklı olduğunuz yer devlet değildir. devlet kimseyi eşkıya yapmaz. ya bu ülkede adam gibi sizde vatandaşlık görevini yerine getirirsiniz. yada PAŞA PAŞA yatarsınız içerde.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@