Ocaklı'yı Maçka da unutmadı

Maçka belediye başkanı Ertuğrul genç sanatçı erkân ocaklının isminin yaşatılması adına belediye olarak gerekin yapacaklarını belirtti. Genç" Erkân Ocaklı Karadeniz müziğinin bir büyük ustasıydı. Yaptığı müziklerle birçok gerçeği de gözler önüne seren sana

Gündem 18.11.2008, 08:40
Ocaklı'yı Maçka da unutmadı
Maçka belediye başkanı Ertuğrul genç sanatçı erkân ocaklının isminin yaşatılması adına belediye olarak gerekin yapacaklarını belirtti. Genç" Erkân Ocaklı Karadeniz müziğinin bir büyük ustasıydı.

Yaptığı müziklerle birçok gerçeği de gözler önüne seren sanat duayeni idi. ilçemizin yetiştirdiği değerlerinden biri idi. belediye olarak biz kendisinin isminin yaşatılması adına gereken düzenlemeleri yapıp ismini cadde veya bir sokağa vereceğiz dedi.

Pankreas kanseri tedavisi gördüğü Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybeden sanatçı Erkan Ocaklı dün son yolculuğuna uğurlandı. Binlerce kişinin katıldığı cenaze namazında sevenleri ünlü türkücüyü son yolculuğuna Türk bayrağına sarılı tabutunu çiçeklerle süsleyerek uğurladı.

Cenaze törenine İstanbul Valisi Muammer Güler, Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Atalay, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül,Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu.Maçka belediye başkanı Ertuğrul Genç Yapımcı Şahin Özer, Türkücü İsmail Türüt, çok sayıda sanatçı ve Ocaklı'nın ailesiyle binlerce seveni katıldı.

Cenaze namazı kılındıktan sonra İstanbul Valisi Muammer Güler kısa bir konuşma yaparak, Erkan Ocaklı'nın Karadeniz müziğini sadece Karadeniz'e değil herkese sevdirdiğini ve duygularıyla yaşadığını ifade etti. İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Erkan Ocaklı'nın tabutu cenaze aracına taşındı.

Fakat aşırı izdihamdan dolayı cenaze uzun süre cami avlusundan çıkarılamadı. Sevenleri Ocaklı'nın tabutuna çiçek ve karanfil atarak son görevlerini yerine getirmeye çalıştı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@