banner536

banner526

banner513

Nihat Hatipoğlu'na suç duyurusu !

Nihat Hatipoğlu hakkında suç duyurusu! Canlı yayında çocuğu Müslüman yapmıştı

Gündem 15.05.2019, 11:57

İnsan Hakları Derneği (İHD), Nihat Hatipoğlu'nun ATV'de sunduğu iftar programında 11 Mayıs günü, Ermeni bir çocuğun Müslüman yapılması üzerine suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Ramazan ayında ATV'de yaptığı programları reyting rekorları kıran Nihat Hatipoğlu, geçtiğimiz günlerde Artur adında Ermeni bir çocuğu Kelime-i şehadet getirterek Müslüman yapmıştı. Program sırasında Artur'un isteği olduğu halde annesine de sorup onay alındığını belirten Hatipoğlu'nu, çocuğun annesi yalanlamıştı.

Yaşanan olayın ardından Nihat Hatipoğlu'nun programı, çocuk istismarı yapılmakla suçlandı. Çocuğun annesi Alina Y. Ermenistan'da bir internet sitesine günler sonra açıklama yapıp şunları söyledi: "Çocuğum Müslüman olmadı. Biz Ermeniyiz, Hristiyanız. Ben bilseydim kendim, çocuğumun yanına giderdim, ama bilmiyordum.

MÜSLÜMAN OLMADI

Dükkanda çalışıyorum. Aniden bana haber geldi. Artur 13 yaşında, saf bir çocuktur. Suriyeli arkadaşı “gel beraber canlı yayında konuşalım sonra bize hediyeler verirler, onlarla da oturup yemek yeriz” demiş, çocuğum da saf saf onunla gitti. Çocuktur o, yanlış yaptı. O Müslüman olmadı, sünnet olmadı."

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Anne Alina Y. ayrıca HDP milletvekili Garo Paylan'ı da aradı ve çocuğunun kendisinin onayı olmadan programa çıkarıldığını söyledi. Paylan ise önceki gün Twitter hesabından, "Çocuk istismarı yapan program hakkında yarın RTÜK’e ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) de Nihat Hatipoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. İHD, "Yarın (bugün), İHD Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı komisyon olarak, ATV canlı yayınında Müslüman yapılan Ermeni çocuk ile ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Suç duyurusu metni, basına iletilecektir" açıklamasında bulundu.

AK PARTİLİ VEKİLDEN SERT TEPKİ!

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İstanbul Milletveki Mustafa Yeneroğlu, "Nihat hocaya yakıştıramadım ve üzüldüm. Ailesinin rızası olmaksızın 13 yaşındaki bir Müslüman çocuğun Hristiyanlar tarafından vaftiz edilmesi durumunda ne hissedersem, bu görüntüler karşısında aynı hissiyatı taşıdım. İstismar mutlaka bir boyutu, asıl sorun empati yoksunluğu." ifadelerini kullandı.
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (13)
ünal Arslan 1 yıl önce
milleti dininden soğuttunuz bu kadar fırıldaklık üç kağıtcılık olurmu ebeyveni nin haberi olmadan çocuğun dinini değiştirmek hem suç hem ahlaki değil inanç üzerinden ticaret yapılırsa olacağı bu savcılar soruşturma açmalı çok ayıp
ünal Arslan 1 yıl önce
Hasan saçmala ma yaşadığın dünyadan haberin yok bu bir durum tespiti yapılan araştırmalarda son yıllarda ateizm deizmin arttığı bunun sebeplerin başında bu din tüccarlarının olduğu bilinen bir gerçek ben şimdi kendi özelimi anlatmaya mecbur bıraktın ben Görelede bir köyde sırtta kuran kursuna çocukken 5 yıl gittim 1.5 yılda köyde hoca olmadığı için ezansız kalmasın diye götürüp getirdiler ben yürüyemeyen % 80 ağır engelli birisiyim ben dindarım dinsinsiz değil mutlu oldunmu
hasan 1 yıl önce
sen kendi adına konuş...hiç dine karşı ısınmışmıydınki soğdun?
No name 1 yıl önce
Hatipoglu yapti diye cocuk müslümanmi oldu ?benim bildigim müslümanlik yasanir!onuda yasayan varmi?
Ali KAYA 1 yıl önce
Bu adam tam bir din tüccarıdır. Yaptığı proğramlarda hurafe ve hikayeden başka ne anlatmış ki. Oğlu da onun gibi.
Demir 1 yıl önce
Hatipoğlu din tüccarı servetine servet kattı asla izlemem cocugun annesine gelince ermeni Hristiyan mış ozaman türkiyede ne işin var git
ahmet 1 yıl önce
din tuccarlığı yaparak bu kadar servet yapan bır musluman daha varmıdır acaba
iyi oldu 1 yıl önce
hatipoğluna ciddi ciddi soruyorum. kuran dini bilgileri ve namaz hocalığını para karşılığı yapanlar için ne der? ben biliyorum bir deist olarak ama aşağıda fanatik müslüman olan kaç kişi biliyor? bıktım artık insanların vicdanındaki meseleri popüler kültür adına pazarlamanızdan. porno da bir iç mesele ama ulu orta icra olmuyor. din de aynı mesele ulu orta icra olmaz. yaşanır ve sonuca göre ben söylerim ki bu iyi biri ya da bu pislik. biri sırf ben müslümanım dedi diye iyi biri olmaz. cennetlik olmaz. öyle düşünen olsa olsa mundar olur yolun sonunda.
Serko61 1 yıl önce
Harbiden bu din istismarcisini seyreden varmı .
Hatipoğlu 1 yıl önce
Avukat,doktor,mühendis,pilot,öğretmen,uzman,,,insanlar bu meslekler için yıllarını verirken Müslüman olmak için 2 dakika bile fazla...Nerdeyse beleş!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@