Modern Pozitif Bilimler

banner513

Ne kural ne sınır tanıdılar! Magandalıkta son nokta...

Silahlı, çakarlı ve kuralsız düğün konvoyu terörü kamerada

Gündem 08.08.2020, 12:14

İstanbul’da düğün için Bağcılar’daki bir eve giden gruplar, gelin evden çıkartıldığı esnada meş’aleler yakarak ortalığı dumana boğdu. Evin önünde ne maske takan ne de sosyal mesafe kurallarına uyan grup, yüksek sesli müzikler eşliğinde halay çekerek göbek attı. Eğlencenin ardından çakarlı ultra lüks otomobillerle konvoy halinde harekete geçen magandalar, yanlama yaparak ve meşaleler yakarak trafiği tehlikeye düşürdü. Otoyoldan başka bir şehre geçen konvoydaki birkaç maganda ise tabancalarla havaya ateş açtı. Polis mega kentin altını üstüne getiren magandaları yakalamak için kapsamlı bir çalışma başlattı.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler sonrasında 1 Haziran’da normalleşme sürecine girilmişti. Temmuz ayında düğünlere izin verilmesinin ardından geçtiğimiz günlerde gelin almak için Bağcılar’da toplanan gruplar, onlarca uyarıya ve artan vakalara rağmen meşaleler eşliğinde gelini evden çıkarttı. Ardından ne maske takarak ne de sosyal mesafe kurallarına uyan grup, yüksek sesli müzikler eşliğinde halay çekerek göbek attı. Salgına rağmen canlarını bir an olsun umursamayan grup adeta virüse meydan okudu.

ÇAKAR, TABANCA, DRİFT VE ABARTI EGZOZLA TERÖR ESTİRDİLER
Eğlencenin ardından ultra lüks araçlarına binerek konvoy halinde trafiğe çıkan grup, çakarlı araçlarla “dat dat” sistemini kullandı. Gürültü yaparak çevreye rahatsızlık veren grup, ellerine aldığı meşalelerle de ortalığı dumana boğarak trafiği tehlikeye düşürdü. Ara sokaklardan caddeye çıkan konvoydaki bir maganda ise yanlama yaparak adeta terör estirdi. Trafikte abartı egzoz da kullanarak gürültü çıkartan magandalar, konvoy halinde karayolu üzerinden Düzce’nin Akçakoca ilçesine vardı. İstanbul’da başlayan konvoydaki magandalardan birkaçı burada onlarca insanın içerisinde tabancalarla havaya ateş açarak adeta dehşet saçtı.

DÜĞÜN SALONUNDA HİÇBİR KURALA UYMADILAR
Konvoyun ardından düğün salona ulaşan gruptakiler, salgına rağmen kurala uymayarak halay çekti. Göbek atarak eğlenen, maskeleri çene altında ve kollarında tutan salondakiler salgına rağmen ölüme meydan okuyarak doyasıya eğlendi. Magandalar ve katılımcılar o anları bir de sosyal medya hesaplarından paylaştı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, mega kentte adeta terör estiren magandaları yakalamak için çalışma başlattı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
vatandaş 2 ay önce
çok güzel adamı olan güpe gündüz bunları yapabilir serbest polis siyaset yüzünden görev yapamaz hale geldi bravo işini yapmaya çalışan polis bi şekilde mağdur ediliyor.ama gariban bi olaya karışsa anasını ağlatıyorlar
Alp TÜRK 2 ay önce
Ülkede ne huzur kaldı ne adalet , isteyen istediğini yapıyor... Yeni Türkiye ne güzel..
ahmet 2 ay önce
Toplum içinde, köyde, yaylada vs. bu silah terörü ne zaman bitecek ? Kolluk kuvvetleri artık yetkilerini kullanmaya başlamalı
fatih 2 ay önce
suç ve ceza kitabını okumak lazım.ortada suç var ama ,polis yoksa olacağı bu olur
devran 2 ay önce
ne olacakki polis görevini yapmiyor ceza yok sonra yok kurala uymuyorlar önce sen kurali uyguluyonmu herseye torpil göz yuman kim sonra millet uymuyor basi uymazsa sonu ne yapar
Ali 2 ay önce
İşte budur ya kız almak işte böyle olur beyler bence devlet yasal hale getirmeli her kız almada 3 şarjör boşaltılır yasası çıksın damadın silahı yoksa kolluk kuvveti gelip kendi silahıyla sıkmalı sonuçta olan var olmayan devletimiz yardım etsin
halil bilgin 2 ay önce
Ben bunu yapanlara kızmıyorum... Herkese eşit şekilde muamele yapmayan adalet mekanizmasına kızıyorum...
şükrü 2 ay önce
Her sene aynı olaylar oluyor aynı şeyleri konuşuyoruz fakat değişen hiçbir şey olmuyor. Bunları engellemek gerçekten bu kadar zor mu? Bu tür olayları engellemek için artık sesimizi daha çok mu yükseltmemiz gerekiyor ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@